| StrongHeart a întrebat:

Daca un om crede ca vine apocalipsa si omoara niste oameni(exista asemenea cazuri, chiar mai multe, si la noi in tara)pentru ca asa a simtit cand a vorbit cu dumnezmeu, ce responsabilitate are biserica in privinta acestor cazuri extreme?

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Acei indivizi si-au pierdut mintile, cu alte cuvinte sunt posedati.
Ce poate face Biserica decat sa se roage pentru salvarea sufletelor?

| EestiSodalane a răspuns:

Să-l îndemne la pocăință. Așa cum trebuie să îndemne pe oricine