| Ebixa a întrebat:

De ce ar crea Dumnezeu pe cineva despre care ştie că-l va respinge?

7 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Nu ar crea asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru SexoasaTha):

Aha! blasfemie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creaţie experimentală.

| EmaS a răspuns:

El ne-a creat cu scopul de a avea o familie fericita. Dorinta lui Dumnezeu a fost sa aiba copii - o familie cu fii şi fiice creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu, care in mod intim sa poata relata cu Dumnezeu intr-un mod care sa-L satisfaca pe El.Copii care sa fie ca El, care sa-L iubeasca din inima pentru ca au vrut asta, aceasta este ceea ce Dumnezeu-Tatal vrea. Acesta a fost scopul lui Dumnezeu in creatie- sa aiba o familie catre care El sa- si poata exprima dragostea Sa si sa primeasca dragoste.(Efeseni 1:3-5)

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Dumnezeu a creat omul cu liber arbitru. El nu cunoaşte ce va alege cineva să devină. Desigur că el ar dori ca toţi să ne folosim în mod înţelept de acest dretp acordat.