| anonim_4396 a întrebat:

De ce atei se crizeaza cand aud de satanism? Intr-un post in care informam asupra ce reprezinta satanismul unu m-a facut satanist, iar altul prostlaughing

51 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca omule voi astia copii care nu are habar de viata ca asa sunteti voi, in trecut emo taietori de vene in prezent satanisti asa zis moderni, nu ne place ca sa fim numiti ca voi satanisti
cum ar fi daca ai fi crestin modern si sa spui ca esti ateu de fapt nu o contrazicere logica si rationala, satanism cel care crede in satana
ateism lipsa credinteti in toate religiile, credintele etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Intai de unde sa incep, ma faci emo, taietor de vene, etc. e o insulta la adresa mea, ca sa nu mai zic ca ti-am zis ca nu-s satanist dar postam asta doar de informare, 2 asta moderni nu cred in existenta entitati numita numita satana si il vad doar ca arhetip, iar trei sunt distigeri intre satanisti si ateii pe care ignoranti nu le vad, deci ca atare cel ce te claseaza ca satanist e fie idiot fie ignorant

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu si spus ca nu esti satanist nu vad cu ce team insultat, nu-mi pasa de ce cred niste copii imaturi care au luat nota zero la bac

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Din fericire eu inca nu am dat bac-ul sunt in a 11 a

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Satanismul promoveaza ura,violenta,criminalitatea,hotia etc
nesupunerea fata de legii,rebiliunea etc
in scimb umanismul promoveaza unitatea, liberteatea, sa ne ajutam uni pe alti, sunt fundati umaniste care ajuta lumea, ce satanist are fundati care ajuta lumea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eh, dar, eu nu promovez satanismul a fost doar pura informare, iar umanismul nu e sinonim cu ateismul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateismul nu exista de fapt e doar o lipsa a teismului, ateismul e sinomim cu lipsa jocului de fotbal, acea informare a fost gresita

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Umanismul si ateismul nu una si aceiasi, in ce priveste ce promoveaza satanismul esti cam depasit nu crezi?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am perfecta dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu, nu ai deoarece esti prost informat, te rog informeaza-te direct de la sursa asupra aceia ce inseamna

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gorlan):

Nu e vorba de retard ci de ignoranta

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Ceea ce faci tu nu este bine. Bine este ca, daca nu poti face binele, sa te abtii. Deoarece nu este bine nici pentru tine, nici pentru unii nici pentru altii.

| Alphawolf a răspuns:

Uite care-i treaba, tu, in acea intrebare, ai pus satanistii in aceeasi oala cu ateii, au fost afirmatiile tale, care m-au indignat si pe mine. Este o diferenta mare intre satanisti si atei, satanistii sunt condusi de o ideologie, au principii stabilite, sunt o religie, insa ateii nu au nimic din toate astea, ei nu au valori prestabilite, comune, cuvantul "ateu" este doar o forma de diferentiere. In plus, satanismul este derivat din religia crestina, are o imagine proasta(satana fiind in antiteza "binelui").
Deci, in concluzie, nu baga toate scursurile in aceeasi oala cu mine.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Alphawolf):

Yet, they might be best friends...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alphawolf):

Bai am zis si eu ca? Ei desi nu cred in zei (ca asta inseamna ateism nu), ei au ideologia lor, au comunitatea lor, iar cat despre ignorantii care nu au habar treaba lor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti dovedi ca satanismul reprezinta vreun bine pentru noi oamenii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gorlan):

Intre moderni si ateii exista un spatiu delimitat pe care se pare ca nici tu nu il pricepi ca si ray

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Poti dovedi ca satanisti au facut atatea crime? Iar ateii nici ei nu-s sfinti.

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

Tu cat ai luat in bac laughing)) rolling on the floor))))?

| M25M a răspuns:

Sunt ateu si nu te voi face nici prost nici satanist(nu prea imi pasa ce convingeri ai), insa te voi sfatui, daca este cazul, sa nu pui un semn de egalitate intre satanism si ateism(poate de asta s-au "crizat" unii)

| RAY a răspuns (pentru Exilee):

Inca nu am dat

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

Dar ai 23 de ani. In ce sens " nu l-ai dat"?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus eu ca sunt, satanismul e o filozofie bazata pe ura

| RAY a răspuns (pentru Exilee):

Ca nu am avut ocazia sal dau cand a fost timpul

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru M25M):

Eu nu am pus semn de egalitate (nu, nu sunt), dar am informat deoarece vedeam ca mult lumea habar nu avea. Exista o diferenta intre satanism modern si ateism, se obseva ca ei au reguli, credinta in magia, dar asemanator cu ateismul lipsa credintei in zei dar uni nu pricep acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De la ce premisa mergi? Ce dovezi aduci in acest sens ray?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Alea 10 porunci plus rebeliunea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai spus ca satanisti moderni sunt de fapt ateii, acuma o intorci