| anonim_4396 a întrebat:

De ce atei se crizeaza cand aud de satanism? Intr-un post in care informam asupra ce reprezinta satanismul unu m-a facut satanist, iar altul prostlaughing

51 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ateii in sensul ca nu cred, ray

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti enervant sincer, nu sunt ateii satanisti de nici un fel, ateii inseamna ca si eu sunt satanist, numai baga in acelasi ateismul cu satanismul de ce trebuie sa scrii ca sunt ateii sunt satanisti

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere. (Asta-i cea mai amuzanta)

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

Si nu vad ce-i asa multa cruzime, mai multa se afla in Biblia crestina decat aici, plus rebeliunea, ea in mare parte e rebeliunea impotriva crestinismul, in genre omul se intoarce impotriva religie in care a fost e ceva dovedit in comportamentul uman.

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

Imi cer scuze atunci... Dar oricum puteai sa te inscrii in sesiunea precedenta.

| sublime89 a răspuns:

Ateii nu cred in satana, stai linistit. Crestinii ii fac satanisti pe atei pentru ca nu-i inteleg, si pentru a-i discredita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Un satanist poate fi ateu deoarece ateismul e un minus, dar ateul nu poate fi satanist deoarece ar trebui sa mai adauge filosofia

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

I Know, dar intr-un post mai preceden, unul m-a facut prost, iar ray satanist.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Confunda mancarea cu mancarimea

| LordVoldemort a răspuns:

Probabil fiindca sunt invidiosi pe noi.Sunt singuri, fara scop in lume si ar vrea sa aiba si ei principii grozave ca ale noastre, oricum sunt oameni si oricine are defecte.Si eu am defecte ofroaza.Nu stiu daca exista Dumnezeu, dar stiu ca pe satan il urmaresc.

| Scarbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Satanistii moderni il vad pe satana ca fiind partea intunecata a omului, iar dzeu partea luminoasa. Sperantele false le-au stricat viata de asta sunt impotriva dzeului vostru.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

si numi spune ca nu e cruzime, satanismul e imotriva crestinismului, ateismul nu e impotriva crestinismului vezi diferenta intre cele doua

| Scarbo a răspuns (pentru RAY):

E o filozofie bazata pe dreptate.

| RAY a răspuns (pentru Scarbo):

Dreptatea nu o detine omul si o detine natura

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Un ateu nu crede in nici un zeu, voi credeti in satana hai sa spunem ca nu credeti in iahve cea ce nu cred, orice satanist crede in ambii, atunci de ce sunteti impotriva a ceva ce nu exista?

| trolololo a răspuns:

De unde scoți omule aberațiile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ok, cum sa-ti explic eu tie, in cele mai multe cazuri satanismul a precedat crestinismul cu mii de ani (ma refer la spiritual), acesta isi are originea egipt, poate mai departe.
Iar mai apoi exista satanisti care chiar nu cred in Yahweh, dar exista si astia moderni care nu cred in zeii, ei sunt sigurilor zei (adica isi conduc propriu destin), iar mai apoi," satanismul e imotriva crestinismului", din nou gresesti aici ai dreptate doar probabil in cazul satanismului modern dar sunt alte religi i satanice care preced cu mii de ani crestinismul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Din raspunsurile voastre, deoarece in postul precedent m-ai facut prost daca bine imi amintesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Scarbo):

Mersi de informatie deoarece nici eu nu le inteleg filozofia complet.

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal, echivalezi sataniștii cu ateii și alte prostii. De unde îți vin ideile astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru trolololo):

Tre'sa iti explic si tie ca la gradinita?
Satanisti moderni, se caracterizeaza prin faptul ca nu cred in zei, in rest sunt diferitii de voi. Ok? Adica sigura asemanare cu voi este necredinta, dar au obiceiurile lor!