| DinuDecebalMafiotulDCartier a întrebat:

De ce credeti in ceva inexistent?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Doamne...voi chiar asa incuiati sunteti si nu va dati seama ca si numele si poza sunt puse la misto?

16 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Omule care e treaba ta in ce credem? Fiecare om se intereseaza de el nu de altul. Daca noi credem in ceva *inexistent* nu pierdem nimic!
Nu vreau sa te jignesc dar poza ta de profil si numele de cocalar mi-au atras atentia rolling on the floor

| Doub a răspuns:

Da ce te intereseaza, mai "Mafiotule" in ce credem?

| AvalohAlyn a răspuns:

Demonstreaza tu ca e inexistent Dumnezeu. Tine de credinta fiecaruia si trebuie sa o respecti.Un Creator(nu neaparat Dumnezeu crestin) exista fiindca orice efect are o cauza, iar efectul suntem noi, cauza Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca o data dovada de imbecilitate notorie si incapabilitate de a judeca aici pe TPU. M-ai emotionat. Aplaud.

| Jeezy a răspuns:

De ce nu BO$$?

| Mentalist09 a răspuns:

Eu cred într-o piatră și am dovezi că există așa că cred în ceva existent

| Jardelin a răspuns:

Dar tu de ce ti-ai pus capacul ăla de borcan la git?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Hahaha laughing Chiar ca e capac de borcan acum observ rolling on the floor

| anonimg a răspuns:

Realitatea nu este doar aceea care se vede cu ochiul liber. Un gaz nu-l vezi, dar il simti; dragostea nu o vezi -poti spune ca nu exista? La fel stau lucrurile si in ceea ce priveste existenta lui Dumnezeu.Noi oameni nu suntem doar fiinte fizice, ci si intelectuale, si spirituale.
Trupul ni-l granim, si la fel si mintea; dar sufletul? Aici e problema: nevoia spirituala numai Dumnezeu o poate implini. Noi cautam -si cei mai multi dintre noi- cautam sa ne implinim nevoia aceasta din alte surse. Dar golul din inimile noastre are "forma" lui. Dumnezeu. El stie de ce avem nevoie.
Iata ce spune apostolul Pavel:
"Dumnezeu, care a facut lumea si tot ce este in ea, este Domnul cerului si al pamantului si nu locuieste in temple facute de maini.
El nu este slujit de maini omenesti, ca si cand ar avea trebuinta de ceva, El, care da tuturor viata, suflarea si toate lucrurile.
El a facut ca toti oamenii, iesiti dintr-unul singur, sa locuiasca pe toata fata pamantului; le-a asezat anumite vremuri si a pus anumite hotare locuintei lor,
ca ei sa caute pe Dumnezeu si sa se sileasca sa-L gaseasca bajbaind, macar ca nu este departe de fiecare din noi.
Caci in El avem viata, miscarea si fiinta."(Fapte.17:24-28)

| emy a răspuns:

Dar de unde stii tu ca Dumnezeu nu exista? Ai dovezi?

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

El traiește în întuneric și nu vede lumina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu mai cocvalare de cartier ce crezi? in ban si in puterea lui? raspect si notorietate din partea fraierilor, stapaniti de frica? mafiotul din cartier? blegul de cartier, cocalarul de cartier.

| Loominaty a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Din contra, in intuneric vezi cel mai bine lumina.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru Loominaty):

Pai ce zic și eu happy

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Un lucru inexistent, nu lasa in urma dovezi.In schimb, creatia e o dovada ca Dumnezeu a creat si ca exista.