| 220V a întrebat:

De ce de peste 2000 de ani dumnezeul vostru nu s-a mai aratat la fata si nici vreun sfant sau vreun inger? puteti explica asta logic?

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Dumnezeul nostru laughing nu s-a mai aratat pentru ca ''cica'' vrea sa vada cine creste cu adevarat in el, fara al vedea la fata.Ca cica daca s-ar arata, tuturor hotilor le-ar fi frica de el si o sa faca numai lucruri bune, etc.El vrea sa vada cine are inima buna happy eu asa stiu big grin

| victoreanu a răspuns:

De 2000 de ani nu ne-a parasit o secunda, este in contact permanent cu noi. Sfintii sunt cu noi, minunile se intimpla zilnic.

Este adevarat o adevarata minune ar fi pricepi lumea in care traiesti.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci pe bunica care are 100 de ani o inteleg sa creada astfel de lucruri pentru ca ea saraca nu stie nici unde e Marea Neagra, dapai sa stie ea de stele si sistem solar si univers.

Este normal ca popoarele inculte sa creada asa ceva, dar cu cat evoluezi si aflii chestii noi incepi sa-ti pui un semn de intrebare daca ai creier, daca esti tot leguma crezi ce scrie intr-o carte veche de sute de ani.

Am vizitat Iordania si chair daca sunt un popor arab inrobit de religie, lumea a inceput si acolo sa evolueze, in familiile mai bogate femeile nu-si acopera parul, se imbraca normal, nu se mai roaga dupa ceas, dar asta in randul celor bogati care au avut norocul sa vada si alte tari civilizate si si-au dezvoltat gandirea.
Restu care au trait in acelasi sat le vor mai trebui cateva zeci-sute de ani pana vor evolua. Cu timpul Religia va fi data uitarii dar va mai trece cateva sute de ani.

| AnghelB a răspuns:

Esti atit de departe, asa de indracit ca nici nu ma obosesc sa-ti raspund.

Eu sunt sigur ca o entitate tot simti in tine. doar ca este neagra si te indeamna la blasfemii.

| AnghelB a răspuns:

Aa... si sa nu uit

Sictir!

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

A descoperit World of Warcraft, Metin, Counterstrike...

| AnghelB a răspuns (pentru anonim_4396):

De tine cine a abuzat sexual?

Răspuns utilizator avertizat
| 220V explică:

Imi place ce ai raspuns, dar amandoi stim raspunsul

Răspuns utilizator avertizat
| 220V explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Tu esti o ´´fetita´´ inteligenta, ti-a mai spus cineva asta?

| victoreanu a răspuns:

Cind o sa vezi ca este si al tau, ca si pe tine te-a creat si pe tot neamul tau si tot ce vezi si ce nu vezi...o sa fie cam tirziu.

O sa stai cu fratele tau satan la table si atunci o sa stii.

| 220V explică (pentru victoreanu):

Mai bine un poker, ca acolo jocurile de noroc sunt permise doar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care dumnezeu bre sunt 2000 de zei? so aratat dumnezeu vreodata la cineva? Romania e o tara de rahat cum naiba sa fie o tara atee ar fi culmea uita-te la suedia/Germania/norvergia ce tari bogate da tari crestine america de sud saracie / europa de est saracie crunta / arabia saudita sclavie saracie / africa saracie/foamete dar is religiosi

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru victoreanu):

Toti ne-am nascut cu frica de Dumnezeu, pentru ca asa am fost indoctrinati de mici. Am fost dusi la biserici inca de mici, ni s-a predat religia si da, instinctiv avem o presupunere ca ar exista o entitate suprema, dar ea daca ar exista nu ar avea nimic de castigat de pe urma noastra. Voi nu puteti sa va inchipuiti ce inseamna Universul si pana o sa puteti realiza atunci poate veti intelege ca nu voi sunteti buricul pamantului, SI Dumnezeu nu exista doar ca sa va asculte pe voi si sa aiba grija de voi dupa moarte.

Ce ma deranjeaza pe mine e ca Biserica si tot ce apartine este doar o mare afacere, se poate observa la sate ca preotii sunt mai rai decat diavolul, le i-au oamenilor sume exorbitante pentru inmormantari si pomeni si botezuri si cununii si etc. Toti au tarife fixe sume incepand cu salariul minim pe economie, si oamenii sunt prosti si dau tot ce au preotului respectiv crezand ca asa e bine si asa trebuie.

Voi nu vedeti ca preotii catolici sunt asociati ca sinonim cu pedofilii, au existat sute, mii de cazuri, in care preotii au abuzat sexual copii. Preotii trecutului care ardeau pe rug diferinte persoane spunand ca in numele Domnului.

Apoi de ce atat extravaganta, de ce se tot construiesc manastiri enorme, pentru ce i se zice casa Domnului, credeti ca vine Domnu sa stea in ea.

Voi care credeti in Dumnezeu de fapt credeti ca exista o Persoana care exista doar ca sa va aiba pe voi in grija si atat, nicidecum sa aiba alte treburi mult mai importante. Daca ati fi citit macar o carte stiintifica ati fi stiut ca sistemul nostru solar nu reprezinta absolut nimic = echivalent cu zero in comparatie cu universul.

Daca as avea timp as tine cursuri despre cat venin poate produce aceasta BIblie in care voi credeti cu atat ardoare!

| lifeForJesus a răspuns:

De ce crezi ca nu sa arătat nici un sfânt sau înger?
Sau de ce ție sa ți se arate?

Răspuns utilizator avertizat
| 220V explică (pentru anonim_4396):

Ardeleanule, eu incerc sa-i vac pe ¨aia¨ sa sufere, sti tu care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Nu sunt ardelean cuv bre il stie de la mircea radu din dragoaste

| ramona30 a răspuns:

Pai nu se mai arata acum pentru ca au aparat camerele foto-video si nu e fotogenic Dumnezila. Religia se bazeaza pe credinta si nu pe dovezi. De ce se bazeaza pe credinta si nu pe dovezi? E simplu, pentru ca dovezi nu exista laughing))))))) De-asta nici nu le au cu credinta oamenii rationali. Pai astia isi pun intrebari si nu mai ling icoane si nu mai dau bani la preoti si biserica.

| Varahil a răspuns:

Scuze,da'cine ti-a zis ca nu s-a aratat? Si daca ti-as oferi o data concreta, ai crede? Si daca tot n-ai crede, ce sens mai are sa intrebi lucruri la care de fapt nu astepti raspuns?

| Bogdanux a răspuns (pentru victoreanu):

Nu e niciun Dumnezeu in contact cu tine.Din moment ce ai crescut in spiritul "crestin", e normal sa ti se bage pe gat. Daca te nasteai in Bangladesh sau China mai visai tu Dumnezeu, Satan, sfinti sau Iisus? Nu. Poate palavrageai despre alti zei.

| mekage a răspuns:

Uitati si invatati!
Noi in noi avem suflet cea ce ne difera cea ce suntem, sentimente, bucurie, tristete credeti ca daca nu ar fi cineva aproape de noi si care ne ajuta lumea ar mai exista? Va spun eu ca nu ca ar fi fost un haus total. Dumnezeu exista pentru ca se arata in vis iti arata incredere de zeci de mi de ani se crede si totul e aproape bine toti cei care nu cred sunt cei care azi impart droguri si fac nenorociri

| Criiistinutsa a răspuns:

Pai Dumnezeu nu se arata oricarui prost big grin! Trebuie sa crezi in elwinking!
Pui niste intrebari, de te doare capuloh go on.

| Zmantana a răspuns:

Hai sa o luam pe alta parte. Dumnezeu se arata numai unui credincios adevarat. Insa daca acum in ziua de azi vine cineva si zice ca l-a vazut pe Dumnezeu. Si tu si mai toti il vor crede nebun si nu va fi bagat in seama. Daca eu zic ca am baut bere cu Jesus, m-ai crede?

| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Ca sa putem fi pe intelesul tau trebuia sa explici care este Dumnezeul tau ca tu spui pe acolo "Dumnezeul vostru " Poate tu oi fi musulman si te tii de dracii pe la noi. Poate tu esti ateu deci nu este nimic de capul tau adica esti fara Dumnezeu, in acest caz nu meriti deranjul meu.

Iar Urzi23 a incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

Tu ai bagat degetele in priza la 220Vca si ai spalat creierul cu curent electric si parul sta zbirlit ca la motan rolling on the floor

| 220V explică (pentru Urzi23):

Sa stii, esti bun la glume, doar tu si cu basescu radeti la propiile voastre glume de ****, apropo cine tot dracu te minte ca raspunzi cu intelepciune?

| Urzi23 a răspuns (pentru 220V):

Urzi23 a raspuns cu intelepciune :

Poate ai chiorit si nu ai citit nedumerirea mea. Uite o mai postez

Ca sa putem fi pe intelesul tau trebuia sa explici care este Dumnezeul tau ca tu spui pe acolo "Dumnezeul vostru " Poate tu oi fi musulman si te tii de dracii pe la noi. Poate tu esti ateu deci nu este nimic de capul tau adica esti fara Dumnezeu, in acest caz nu meriti deranjul meu.

Iar Urzi23 a incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

Eu astept tu incearca sa gindesti stiu ca este grau dar incearca si fa un efort de dragul nostru

| 220V explică (pentru Urzi23):

Ma bucur ca nu gandesc atat de ´´mult´´ ca voi, dar de unde atat intelepciune roaba lui d-zeu, de unde o ai? el te face sa gandesti atat de ´´mult´´ si p...bine?

| barbattttt a răspuns:

Dumnezeul meu nu sa mai aratat, dar El este si a fost si va fi mereu cu mone si cu cei cel cauta prin Duhul Sau Sfant; El este Mangaietorul.