| 220V a întrebat:

De ce de peste 2000 de ani dumnezeul vostru nu s-a mai aratat la fata si nici vreun sfant sau vreun inger? puteti explica asta logic?

38 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns (pentru 220V):

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Bre "220V" Roaga un adult din familie sa citeasca ce intreb eu si sa comenteze mai pe intelesul tau cu fraze simple
Mai postez intrebarea mea
Ca sa putem fi pe intelesul tau trebuia sa explici care este Dumnezeul tau ca tu spui pe acolo "Dumnezeul vostru "

Intreaba si tu pe mama ta sau pe bunica ta despre religia in care te-ai nascut si ne spui si noua ca sa putem da un raspuns.

| 220V explică (pentru Urzi23):

Ba cre(S)tinule, eu nu cred in nimic

| Urzi23 a răspuns (pentru 220V):

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Eu zic sa o lasi mai moale uite si sfatul meu :

Viata fara Dumnezeu este o viata jalnica.Am fi ca lighioanele acelea, aparute de nicaieri, care evolueaza catre nicaieri si ajung nicaieri.Am fi ca niste copii clonati, fara parinti fara capatii.Am fi ca niste zombi

| Biggiesan a răspuns:

E paradox la mijloc- cu cât te apropii mai mult de Dumnezeu cu atât mai mult se îndepărtează el de tine!

| ML001 a răspuns:

Pentru ca a promis asta! si cand se v-a intoarce nu cred ca ai vrea sa IL vezi pentru ca isi v-a lua miresa( toti credinciosii adevarati) si v-a judeca lumea! Acel Isus de care va bateti joc in fiecare zi va v-a judeaca chiar de vi se pare ceva ireal!

| 220V explică (pentru ML001):

In care viata?

| ROBERT89 a răspuns:

Ai tu tensiunea mare 220V, dar ai curentul mic, de aceea nu intelegi.
Maimuta din tine isi face efectul.

| Cristina_5283 a răspuns:

Viata e un test pentru ce va urma, Dumnezeu este in permanenta cu noi cei credinciosi, daca nu credeti in El tineti asta pentru voi.Aici pot fi si copii care sunt usor de influentat. Terminati-va cu asemenea tampenii.