| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce ingerii au aripi? Si unde e minunea de a fi inger?

17 răspunsuri:
| c4nd4leante a răspuns:

Nu ştiu de ce au ei aripi (Probabil este un simbol al păcii) dar pentru a fii un înger trebuie să ai un suflet bun. Dacă eşti o persoană toxică te duci în Iad, evident. Sau dacă măcar ai schimbat cu ceva bun lumea (ai inventat ceva nou si util, ai gasit un antidot pentru o boală sau o otravă, ai donat bani si haine saracilor pentru o perioada lunga de timp (1 an+), ai salvat viața unui om sau a unui animal etc.) Atunci vei deveni un înger.

| ancaval a răspuns:

Așa ceva am întrebat-o eu pe bunica, când eram micuță.
Ești din '88?

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"De ce îngerii au aripi?" Serios?

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Lasă, că nu știi tu ce s-a băgat în capul ăsta. Și nici nu e vorba despre asta.

Ce întrebare ai pus.....pentru mine e suficient.
O sun și eu pe mama să o întreb, de ce au porumbeii aripi. laughing o să creadă că am luat-o pe dealuri. Vai și amar.
Să ne deie Dumnezeu minte la toți si sănătate, cam asta e important. Nu zic bine?

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar pentru ce sunt aripile? Nu te mai sparge atâta, avem nevoie de tine întreg.
Exemplul meu cretin era despre porumbei, NU despre îngeri.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu mă interesează răspunsul tău.

Răspuns utilizator avertizat
| Anuket a răspuns:

Primul rezultat pe google îți oferă răspunsul
( https://www.noua-acropola.ro/simboluri/ )
Și minunea nu e.

| Februar30 a răspuns:

Parerea mea. pentru a se deplasa usor in acea lume superioara unde traiesc.
Tipul asta a sintetizat cateva idei, din texte sacre: youtube.com/watch?v=40KcrrfbJ6o

| ancaval a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Ce e asta?" Ce vrei tu, numai ignoră-mă.

| Tony77 a răspuns:

Nu mai bagati droguri, copii