| Inferno a întrebat:

De unde o asa mare simpatie din partea ateilor (majoritatea) pentru homosexuali. Adica am inteles ca sa nu fim homofobi, nu am nimic impotriva, dar sa iubesti homosexualii chiar asa de mult cum fac anumiti utilizatori ce se declara atei mi se pare deja ceva exagerat.

33 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Pentru ca,(virgula)crestinismul condamna homosexualitatea iar noua ne place sa fim anti biserica.
E bun raspunsul?

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno explică (pentru dragos9234):

Aha. Deci daca (,) crestinismul spune ca e alba voi spuneti ca e neagra. Indiferent daca e alba sau neagra. Doar asa ca sa combateti ce spun ei.
Daca (,) crestinismul spune ca elefantul merge coi spuneti ca el zboara ca sa combateti biserica crestina. Geniala strategie. Nu conteaza ca are dreptate sau nu voi combateti indiferent.
Problema e ca biserica crestina printre lucrurile ilogice pe care le spune mai spune si lucruri logice, dar asta nu conteaza, important e sa o combatem.
Mda, genial raspuns tata, genial.

| Inferno explică (pentru dragos9234):

Mai am o intrebare: Daca (,) crestinii ar fi iubit ateii voi i-ati fi urat, doar ca sa fiti antibiserica?

| dragos9234 a răspuns (pentru Inferno):

Un raspuns de genul asta cautai, un raspuns de genul asta ti-am dat.

| Inferno explică (pentru Inferno):

Nu ateii, homosexualii, pardon.

| Inferno explică (pentru dragos9234):

Bine mai Nostradamus, am incredere in prezicerile tale. Daca spui ca eu caut un raspuns de genul asta inseamna ca ai dreptate.
P.S: Schimbati numele in Nostradamus.

| Inferno explică (pentru Komodo):

Eu vad doar ca incurajeaza homosexualitatea.
Dar am o intrebare si pentru tine:
Ce crezi ca s-ar intampla daca toti oamenii de pe Pamant ar fi homosexuali?
Stiu ca asa ceva este teoretic imposibil, dar presupunem ca este posibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno explică (pentru Komodo):

Problema nu e de femei, problema e ca specia ar disparea daca toti am fi homosexuali.

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu e vorba ca incurajez, doar nu condamn.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno explică:

Dar poate fi tratat. Personal cunosc oameni care sufera de problema asta. S-au tratat si acum nu mai si-au revenit. Exista un tratament special.
Dar este o eroare, asa cum si mutatia genetica este ceva natural.
Se intalneste si la animale simptomul asta.
Chiar nu vreau sa fac numele ateilor publice pe site, it spun in privat daca vrei.

| Inferno explică (pentru lolosaurus):

Citeste tot ce am scris. Am scris:"Stiu ca asa ceva este teoretic imposibil, dar presupunem ca este posibil." Am spus presupunand. Daca presupunem prin absurd ca toti oamenii ar fi homosexuali ce s-ar intampla.

| Inferno explică:

Nu imi merge mesul de cateva zile, asa ca ti-l dau in privat.

| Inferno explică:

Pai nu am spus ca e o boala. Dar se poate trata. Cunosc pe cineva care era homosexual. Din cauza faptului ca hormonii feminini erau mai puternici decat cei masculini. El era baiat.
S-a tratat, a luat niste medicamente hormonale, pentru cresterea hormonilor masculini. Si a redevenit heterosexual.

| Inferno explică:

Pai ce treaba are religia in discutia noastra. Nu am spus nimic de religie.

| Inferno explică:

Pai nu mi se pare normal. Ei nu pot face copii, deci nu pot perpetua specia. Daca toti am fi homosexuali specia umana ar disparea.

| Inferno explică:

Pai asta a spus dragos_9234 :"Declară răspunsul câştigătorPentru ca,(virgula)crestinismul condamna homosexualitatea iar noua ne place sa fim anti biserica.
E bun raspunsul?"

| Inferno explică:

"Deja suntem prea multi e bine sa existe si de astia," Ai perfecta dreptate.
Ai castigat funda.

| Inferno explică:

Eu am crezut ca vorbea serios. Nu mi-am dat seama.

| MauiNight a răspuns:

E bine ca macar majoritatea ateilor sustin drepturile homosexualilor laughing
Dar, nu uita ca unii o zic de frumusete ca sa nu fie vazuti rau in societate.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Inferno):

O sa-i zic mamei sa ma duca la doctor.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno explică (pentru lolosaurus):

Dar de ce sa presupunem asta?

| Inferno explică (pentru lolosaurus):

Atunci haide sa te intreb ceva diferit:
Sa presupunem ca un meteorit loveste Pamantul si reuseste sa distuga aproape toti oamenii de pe Terra, cu exceptia a 6 barbati si 6 femei.
Doar ei au reusit sa supravietuiasca.
Cei 6 barbati sunt homosexuali. Ce o sa se intample cu specia umana in viitor?
Dar daca cei 6 oameni erau heterosexuali?

| Dumnezău a răspuns:

Libertarianism prost-inteles.Nu ma declar ateu, ci anti-zeitati si anti-religios.Acei atei ce sustin deja prea fervent homosexualitatea si libertatea sexuala fac o generalizare,bazata pe cateva pareri de laborator,rudimentare.Dac-ar fi sa fie sustina voalat libertatea sexuala a fiecarui om,pe sistemul "face ce vrea,nu ma intereseaza,daca nu are legatura cu mine",ar insemna sa se scoata barierele puse de o moralitate neindoielnica asupra alde pedofilie,scatofilie,zoofilie,viol etc. Nu merge treaba asa,copii! Cum-necum,homosexualitatea tot mai des recunoscuta si imbratisata ca o stare naturala,a contribuit intr-o mica masura,la degradarea societatii, s-au dus pe peleu si ultimele valori familiale demne de apreciat de ceva timp, tot mai multi cauta placere fizica, in orice forma, indiferent sub ce ambalaj ar veni.In ritmul asta, in 2050 o sa se uite urat idiotii libertarieni si anti-conservatori, daca le spui ca esti heterosexual si multumit de tine.

| ZvT a răspuns:

Eu sunt ateu si le-aşi turna ciment in anus. Până la urma, mai mulţi homosexuali înseamna mai multe femei pentru bărbaţi.

Răspuns utilizator avertizat