| Inferno a întrebat:

De unde o asa mare simpatie din partea ateilor (majoritatea) pentru homosexuali. Adica am inteles ca sa nu fim homofobi, nu am nimic impotriva, dar sa iubesti homosexualii chiar asa de mult cum fac anumiti utilizatori ce se declara atei mi se pare deja ceva exagerat.

33 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Să presupunem că măcar 2 din acei 6 bărbați și-ar călca pe inimă și, din spirit civic, ar presta muncă în folosul comunității, mai în scârbă, mai cu sictir, pentru perpetuarea speciei. Hepi?

| Leocerba a răspuns (pentru Inferno):

Inferno, la 19:44 ai scris "problema e ca specia ar disparea", acum te vadpreocupat din nou:"Ce o sa se intample cu specia umana in viitor?"
Eu vreau, te rog frumos, sa-mi spui de ce esti atat de afectat daca specia umana ar disparea. Pentru ca trebuie sa te anunt cat mai finut ca, intr-un viitor, candva, specia umana se prea poate chiar sa dispara (gandeste-te numai ce prostii mancam, cum pierdem pariul cu natura, cu apa, cu aerul, gandeste-te cum ne jucam cu atomii si ce inconstienti alegem sa ne conduca lumea).
E posibil azi sa fim- maine sa nu mai fim. Tu de ce vrei sa mearga musai specia mai departe?
Incotro?