| OctavianDanielMaria a întrebat:

Deci,Dumnezeu a facut-o pe Eva din coasta lui Adam, nu? Deci, Dumnezeu era doctor.Mai stia ca omului ii mai trebuie coaste, inima, plamani, esofag,ficat, splina, plasma, apa, etc, nu?

22 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dragule, ori faci glume, ori (fara suparare) esti handicapat. Inteleg faptul ca nu crezi in Dumnezeu DAR sa nu intgelegi macar notiunea de Dumnezeu, ma face sa-mi schimb parerea.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ti-am oferit alternative dar nu era vorba de ceva fizic ci ceva la calculator ca doar nu gandesti cu (de exemplu) piciorul. Totusi intelegi sau nu notiunea de Dumnezeu ca daca nu, atunci te poti supara cat vrei.

| benny7 a răspuns:

Dar a fost EVA prima nevastă sau LILITH?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Credeam ca e VICEVERSA.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vom face "noi cursuri", poate atunci.

| AC4S4 a răspuns:

Unde sunt argumentele ca să poți pune deci (care se pune la concluzii).
Dumnezeu a creat totul.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi tu concluzia (sfârșitul) începi? laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Concluzia unui text este încheierea argumentelor date înainte. Tu nu ai niciun argument, puteai pur și simplu să întrebi "Dumnezeu a creat-o?".
Este structura unui text argumentativ, se învață în gimnaziu.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Doar îți atrag atenția că e greșit și nu e prima dată când faci această greșeală. Acum, ori te corectezi, ori te închizi la minte și faci aceeași greșeală la infinit.

Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Așadar" are același rol... Nu poate fi pus la început.

Răspuns utilizator avertizat