| Fineness a întrebat:

,, Dumnezeu este un actor de comedie care joacă în faţa unui public prea speriat ca să râdă,, Voltaire\ Voi cum Il descrieti pe Dumnezeu?

11 răspunsuri:
| Rapplex a răspuns:

Nu exista

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns (pentru Mitch):

Iar tu ai dat dovada cat de needucati sunt crestiniiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns (pentru Mitch):

Daca te durea undeva de ce cred eu, nu raspundeai prima oara, mediocrulewinking

Răspuns utilizator avertizat
| BeetleJuice a răspuns:

Un mosulet care "cica" traieste in "ceruri" vi vrea sa ne "ajute" deci... un o inchipuire "Faith is a bulshit" iar noi ateii suntem alergici la bullshit...(app Faith is a bullshit=Credinta este o prostie)

| Allrc24 a răspuns (pentru BeetleJuice):

Cand ai vreun necaz sa vad daca mai zici "faith is a bullshit", o arzi englezeste vad cand ai nevoie de ajutor disperata si nu ai unde sal ceri. tipic ateilor traiesc clipa pe moment nu vad pe timp lung in perspectiva...

| dydy21 a răspuns:

Pt mine Dumnezeu este o metafora pentru univers. (explicatia mea este simpla. Dumnezeu a facut pamantul, apele, animalele... si oamenii, asa cum se spune pe la geografie, biologie si alte stiinte mai putin cunoscute despre univers care a format tot ceea ce exista)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un personaj imaginar / dumnezeul meu e banul cand il am am tot ce vreau cand nul am / nu am nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trai fara D-ZEU e un chin, a muri fara EL e o nebunie - Dostoievski.