| Fineness a întrebat:

,, Dumnezeu este un actor de comedie care joacă în faţa unui public prea speriat ca să râdă,, Voltaire\ Voi cum Il descrieti pe Dumnezeu?

11 răspunsuri:
| dydy21 a răspuns:

Pt mine Dumnezeu este o metafora pentru univers. (explicatia mea este simpla. Dumnezeu a facut pamantul, apele, animalele... si oamenii, asa cum se spune pe la geografie, biologie si alte stiinte mai putin cunoscute despre univers care a format tot ceea ce exista)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un personaj imaginar / dumnezeul meu e banul cand il am am tot ce vreau cand nul am / nu am nimic

| BeetleJuice a răspuns:

Un mosulet care "cica" traieste in "ceruri" vi vrea sa ne "ajute" deci... un o inchipuire "Faith is a bulshit" iar noi ateii suntem alergici la bullshit...(app Faith is a bullshit=Credinta este o prostie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trai fara D-ZEU e un chin, a muri fara EL e o nebunie - Dostoievski.

| Rapplex a răspuns:

Nu exista

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns (pentru Mitch):

Iar tu ai dat dovada cat de needucati sunt crestiniiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns (pentru Mitch):

Daca te durea undeva de ce cred eu, nu raspundeai prima oara, mediocrulewinking

| Allrc24 a răspuns (pentru BeetleJuice):

Cand ai vreun necaz sa vad daca mai zici "faith is a bullshit", o arzi englezeste vad cand ai nevoie de ajutor disperata si nu ai unde sal ceri. tipic ateilor traiesc clipa pe moment nu vad pe timp lung in perspectiva...

Răspuns utilizator avertizat