| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E adevarat ca atunci cand un om moare Dumnezeu ii arata pe un ecran viata lui de la nastere si pana la moarte si pe urma incepe judecata lui? Eu din cate am inteles cica asa se procedeaza in lumea cealalta.

33 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns (pentru Irinel15123532):

Dumnezeu are puterea de a arunca privirea in viitor. El stie ce se va intampla cu noi toti. Treaba cu Apocalipsa (cartea), i-a dat lui Ioan aceasta profetie, deoarece a vrut ca noi sa citim ce a scris el, si sa ne schimbam. Dumnezeu ne-a dat a doua sansa, de a modifica tiparele timpului. Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu existã lumea "cealalta", toti suntem un tot, nu e un cuib de sobolani de laborator sau un joculet video. Asta e falsa iluzie care o traim in acest Matrix numit realitate.
Nu existã nici o lume, poate alte dimensiuni. Care sunt infinite cu *posibilitati.

Chestia cu "ii aratã toatã viata" o explica Biblia, o explica la fel si metafizica si stiinta si neurologia si oameniii care au avut experiente de sau intors din stadiul mortii.

| Helper07 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa spun, scrie ceva despre asta in Biblie?