| anonim_4396 a întrebat:

E rational si logic sa cred in absolut orice care nu se arata? crestini spun uni nu ai nevoie de dovezi sa crezi atunci de ce nu credeti in cei 2000 de zei? de unde stiti voi ca dumnezeul vostru e mai real ca altu?

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Shinto):

Ce este matematica?

| kindness a răspuns (pentru BeastMaster):

Spalata pe creier? eu zic sa te uiti in dex sau macar cauta pe net.asta ar insemna ca inca cateva miliarde de oameni ar fi "spalati pe creier". NU am spus nimic in legatura cu "norisorii sau oala cu smoala a lu' nenea Dracu... ". am spus ca CRED in Dumnezeu si cred ca exista. Aberezi prea mult si subiectul devine plictisitor! hai sa incheiem subiectul, nu are rost. ramene-ti voi cu.voi insiva si nu mai dati lectii de religie pe TPU, mai cititi o carte!

| kindness a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ai cerut parerea pe TPU? majoritatea raspunsurilor vor fii exact ca ale mele. tu ce credeai, ca toti iti vor da dreptate in ceea ce afirmi? gandeste-te. majoritatea romanilor sunt crestini. nu vor fii de acord cu tine.

| kindness a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti ironic in tot ceea ce spui! citeste biblia, fa-o macar pentru cultura ta gerala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raymusic e noul @navarre, doar că e mai puțin inteligent, informat și mult mai agramat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce ai raspuns? asta nu inteleg daca vrei sa jignesti ne intarnim fata in fata nu pe net, apropo ai ignor def

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru kindness):

Eu am intrebat daca e logic sa cred in tot ce nu ofera diovezi asta am intrebat, am citit biblia

| Luci2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da petru ca te vrea la el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Luci2000):

De unde sti ca ma vrea ai vb cu el?