| unbaiatanonim a întrebat:

Este cineva pe TPU care a fost ateu dar s-a intors la religie?

41 răspunsuri:
| GizazCraist a răspuns:

Ahem am fost ateu 2 ani dupa care am redevenit crestin pentru 6 luni
in final am devenit satanist care-i tot un fel de ateu dar cu cateva reguli de viata
apropo de unde ai masca?

| unbaiatanonim explică (pentru GizazCraist):

De pe okazii.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Era unu, parca Valeriu, nu mai stiu ca n-a mai intrat de mult, oricum, avea o ciuda pe crestini, le inchidea gura cu prima ocazie pana cand s-a comfruntat cu unu, Alexandru, Alexandrelu, Alehandro, nu stiu ca nici asta n-a mai intrat de ceva vreme. Oricum, daca nu era imbecilul ala, inca mai era ateu.

| iKronstadt a răspuns:

Pai, nu putea sa se intoarca la ceva de la care n-a plecat. Nu?winking

| AlexeHellsing a răspuns (pentru iKronstadt):

?

| iKronstadt a răspuns (pentru AlexeHellsing):

!?

| Inferno a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Vealeriu se contrazice cu toti. Indiferent daca are sau nu dreptate.

| Bennyy a răspuns:

Am fost si eu in copilarie cand nu gandeam prea mult dar sa fiu sincera am trecut peste fara nici o problema.Chestia este ca nu influentam pe nimeni, oricum in anturaju meu nu imi bateam capu prea mult despre chestii religioase.Vad ca la voi e ca o moda sa va influentati unu pe altu si la droguri si la credinte si la tot.

| Valeriu2001 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Ce ziceai de mine?

| AlexeHellsing a răspuns:

Ziceam doar ce s-a intamplat acum cateva luni, n-ai de ce sa fii suparat.

| AlexeHellsing a răspuns:

Tu chiar esti Valeriu, adica acel Valeriu?

| Valeriu21 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Da exact acela.

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu.

Dar nu urmez religia precum o obligatie, o urmez precum un stil de viata, si pentru un bine.

| Robertofachiru a răspuns (pentru GizazCraist):

Satanist:O? tu te auzi? ...in ce hal o ajuns oamenii din ziua de azi...si ce crezi tu mai aschiuta? ca satana o sa te salveze si o sa te faca demonul lui?

| reihiuke a răspuns:

Da. Eu.

| dragos9234 a răspuns (pentru Robertofachiru):

Tu nu stii ce este satanismul.
Da un sarci pe gugal si afli.

| Robertofachiru a răspuns (pentru dragos9234):

Stai linistit... ocultism, razbunare...nebunii si prostii. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila? adica sa-l omori sau ce altceva? doamne ce oameni.

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Ce mai faci alexandrelule? happy Ti-ai facut alt cont? Tot nu vrei sa ne lasi? happy

| unbaiatanonim explică (pentru Valeriu21):

Iar ti-ai facut 2 conturi?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Valeriu21):

Dovedeste!

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

raised eyebrows Pe cine pacalesti. Alexandrelul ala nu e asa de bun incat sa convinga un ateu sa se reintoarca la crestinism, nici macar sa fie laudat de cineva.winking Lasa-te

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Cine? Sau mai bine zis, ce ti-o veni in capsorul ala al tau?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Hai nu mai spune. Acum imi vei spune ca l-ai cunoscut personal, problema e ca si-a inchis contul cu luni in urma.

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Nu e nevoie sa cunosc personal, mi-am dat seama cum gandeste, ceea ce ma face sa cred ca tu esti el. De asemenea, contul cu numele Valeriu e si el al tau. Contactez putin adminii sa vedem daca [,] corespund ip-urilewinking

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Tradumi ultima parte

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Iti traduc maine seara, intai sa primesc email de la admini.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Valeriu21):

Daca esti chiar Vali, spune, in ce rubrica ti-ai postat ultima intrebare de pe vechiul tau cont? Trebuie sa stii, ca doar iti amintesti ce probleme am avut amandoi dupa.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Fa ce vrei sa faci si pe Valeriu21 sau Valeriu201, ca sunt cam comfuz.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Nu cumva tu te dai drept Valeriu21? Sigur tu esti. Maine parca vad ca Valeriu devine ateu fiindca s-a razgandit in privinta cu religia.