| unbaiatanonim a întrebat:

Este cineva pe TPU care a fost ateu dar s-a intors la religie?

41 răspunsuri:
| AnonimDeOcazie a răspuns:

Dacă ajungi ateu prin cultură şi deducţii logice nu mai revii creştin.
După cum am văzut la alţii, chiar şi aici pe TPU, au fost atei o perioadă scurtă de timp, dar doar că aşa era la modă, oricum nu atei în adevăratul sens al cuvântului.

| hate1t4ll a răspuns (pentru Robertofachiru):

Esti frate cu fachiru? Aveti IQ asemanator, nu de alta.

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Ma omori laughing. Deci, stim ca tu esti si valeriu21 si 201, nu-i nici o problema, iti mai iei ban, inca o datawinking

| ania a răspuns:

Eu am fost agnostica cativa ani si pe urma mi-am revenit.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Sa n-o iei in nume de rau, dar tu ai niste probleme.
Zi, ce ti-a facut alexandrelu, tea injurat de mama?

| unbaiatanonim explică (pentru ania):

Ce vrei sa spui prin "mi-am revenit", ai recapatat boala numita religie?

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Nu am nimic cu tine omule, ce ai patit?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Eu ce am patit? Dar tu? Intruna ma numesti alexandrelu si asta ma enerveaza.
Ce treaba am eu cu prostul ala? Crezi ca-mi comvine sa fiu comparat cu ala, care n-avea altceva mai bun de facut decat sa comenteze. Si inca mie imi spui sa te las in pace.

| GizazCraist a răspuns (pentru Robertofachiru):

Satanismul de bazeaza pe venerare propriei persoane
satan pentru unii este doar un simbol, pentru altii prin analogie este satanistul
ocultismul si magia din satanism sunt de fapt modalitati de manipulare psihica a oamenilor
da cand te rogi la Dumnezzau si Gizaz Craist tu nu ceri unui spirit sa-ti omoare dusmanii?

| unbaiatanonim explică:

Si ce imi spui mie? Oricum, ti-am dat report ca sa inveti sa te comporti civilizat.