| unbaiatanonim a întrebat:

Este cineva pe TPU care a fost ateu dar s-a intors la religie?

41 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Eu.

Dar nu urmez religia precum o obligatie, o urmez precum un stil de viata, si pentru un bine.

| ania a răspuns:

Eu am fost agnostica cativa ani si pe urma mi-am revenit.

| unbaiatanonim explică (pentru ania):

Ce vrei sa spui prin "mi-am revenit", ai recapatat boala numita religie?

| reihiuke a răspuns:

Da. Eu.

| AlexeHellsing a răspuns:

Ziceam doar ce s-a intamplat acum cateva luni, n-ai de ce sa fii suparat.

| AlexeHellsing a răspuns:

Tu chiar esti Valeriu, adica acel Valeriu?

| Valeriu21 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Da exact acela.

| unbaiatanonim explică (pentru Valeriu21):

Iar ti-ai facut 2 conturi?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Valeriu21):

Dovedeste!

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

raised eyebrows Pe cine pacalesti. Alexandrelul ala nu e asa de bun incat sa convinga un ateu sa se reintoarca la crestinism, nici macar sa fie laudat de cineva.winking Lasa-te

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Cine? Sau mai bine zis, ce ti-o veni in capsorul ala al tau?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Hai nu mai spune. Acum imi vei spune ca l-ai cunoscut personal, problema e ca si-a inchis contul cu luni in urma.

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Nu e nevoie sa cunosc personal, mi-am dat seama cum gandeste, ceea ce ma face sa cred ca tu esti el. De asemenea, contul cu numele Valeriu e si el al tau. Contactez putin adminii sa vedem daca [,] corespund ip-urilewinking

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Tradumi ultima parte

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Iti traduc maine seara, intai sa primesc email de la admini.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Valeriu21):

Daca esti chiar Vali, spune, in ce rubrica ti-ai postat ultima intrebare de pe vechiul tau cont? Trebuie sa stii, ca doar iti amintesti ce probleme am avut amandoi dupa.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Fa ce vrei sa faci si pe Valeriu21 sau Valeriu201, ca sunt cam comfuz.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Nu cumva tu te dai drept Valeriu21? Sigur tu esti. Maine parca vad ca Valeriu devine ateu fiindca s-a razgandit in privinta cu religia.

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Ma omori laughing. Deci, stim ca tu esti si valeriu21 si 201, nu-i nici o problema, iti mai iei ban, inca o datawinking

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Sa n-o iei in nume de rau, dar tu ai niste probleme.
Zi, ce ti-a facut alexandrelu, tea injurat de mama?

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Nu am nimic cu tine omule, ce ai patit?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Eu ce am patit? Dar tu? Intruna ma numesti alexandrelu si asta ma enerveaza.
Ce treaba am eu cu prostul ala? Crezi ca-mi comvine sa fiu comparat cu ala, care n-avea altceva mai bun de facut decat sa comenteze. Si inca mie imi spui sa te las in pace.

| iKronstadt a răspuns:

Pai, nu putea sa se intoarca la ceva de la care n-a plecat. Nu?winking

| GizazCraist a răspuns:

Ahem am fost ateu 2 ani dupa care am redevenit crestin pentru 6 luni
in final am devenit satanist care-i tot un fel de ateu dar cu cateva reguli de viata
apropo de unde ai masca?

| unbaiatanonim explică (pentru GizazCraist):

De pe okazii.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Era unu, parca Valeriu, nu mai stiu ca n-a mai intrat de mult, oricum, avea o ciuda pe crestini, le inchidea gura cu prima ocazie pana cand s-a comfruntat cu unu, Alexandru, Alexandrelu, Alehandro, nu stiu ca nici asta n-a mai intrat de ceva vreme. Oricum, daca nu era imbecilul ala, inca mai era ateu.

| Inferno a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Vealeriu se contrazice cu toti. Indiferent daca are sau nu dreptate.

| Valeriu2001 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Ce ziceai de mine?

| Robertofachiru a răspuns (pentru GizazCraist):

Satanist:O? tu te auzi? ...in ce hal o ajuns oamenii din ziua de azi...si ce crezi tu mai aschiuta? ca satana o sa te salveze si o sa te faca demonul lui?

| dragos9234 a răspuns (pentru Robertofachiru):

Tu nu stii ce este satanismul.
Da un sarci pe gugal si afli.

| Robertofachiru a răspuns (pentru dragos9234):

Stai linistit... ocultism, razbunare...nebunii si prostii. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila? adica sa-l omori sau ce altceva? doamne ce oameni.

| unbaiatanonim explică (pentru AlexeHellsing):

Ce mai faci alexandrelule? happy Ti-ai facut alt cont? Tot nu vrei sa ne lasi? happy

| hate1t4ll a răspuns (pentru Robertofachiru):

Esti frate cu fachiru? Aveti IQ asemanator, nu de alta.

| GizazCraist a răspuns (pentru Robertofachiru):

Satanismul de bazeaza pe venerare propriei persoane
satan pentru unii este doar un simbol, pentru altii prin analogie este satanistul
ocultismul si magia din satanism sunt de fapt modalitati de manipulare psihica a oamenilor
da cand te rogi la Dumnezzau si Gizaz Craist tu nu ceri unui spirit sa-ti omoare dusmanii?

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Dacă ajungi ateu prin cultură şi deducţii logice nu mai revii creştin.
După cum am văzut la alţii, chiar şi aici pe TPU, au fost atei o perioadă scurtă de timp, dar doar că aşa era la modă, oricum nu atei în adevăratul sens al cuvântului.

| Bennyy a răspuns:

Am fost si eu in copilarie cand nu gandeam prea mult dar sa fiu sincera am trecut peste fara nici o problema.Chestia este ca nu influentam pe nimeni, oricum in anturaju meu nu imi bateam capu prea mult despre chestii religioase.Vad ca la voi e ca o moda sa va influentati unu pe altu si la droguri si la credinte si la tot.