| Baaamilogule a întrebat:

Este rău/ păcat să nu mergi la biserică? Azi am rămas singur acasă fiiindca nu am vrut să merg și mă simt prost

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rau ai facut, ca-i sarbatoare foarte mare... Sf Dumitru!

| EestiSodalane a răspuns:

Da, normal că e rău și păcat. Liturghia este participare la viața veșnică. Este literalmente un miracol și ratezi ocazia să participi la el.

| T0Teu a răspuns:

Cum crezi ca poti fii mântuit fara sa mergi la biserica? E normal ca e obligatoriu sa mergi, indiferent daca e vreo sarbatoare sau nu. Trebuie sa mergi de cate ori e slujba si poti sa o faci