| DimmuBorgir666 a întrebat:

Este rau sa ascult aceasta melodie, desi sunt crestin?!
http://www.youtube.com/watch?v=pqMz06BA07k

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. numai m-am uitat putin si am vazut deja o gramada de simboluri satanice si francmasone.
Unul ar fi pentagrama intoarsa. Pentru multi este doar o simpla stea dar pentru cine cunoaste este simbol satanic.
Reprezinta capra care este opusul mielului la crestini.
Am mai vazut acolo si o poza cu bafomet care stiu ca era venterat de catre cavaleri templieri.
Daca nu sti la ce ma refer, este creatura aia care sta cu o mana in sus cu una in jos. Daca ne luam dupa arta ezoterica innseamnaas above and below (precum sus asa jos).Si mai sunt o gramada.
Cand asculti muzica senzori placerii se activeaza ceea ce inseamna ca esti mai receptiv la anumite cuvinte.
Nu multi stiu ca rockul a fost initial muzica satanica cantanduse la ritualuri.
Poti sa o asculti sau poti sa nu o asculti.

26 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

Da este rau. Uite si de ce http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O doar o melodie ce rau poate fi / fi serios e ca cand vezi un film doar gandesti ca nimic nu e real legat de satana si alte personaje sf

| Bogdanux a răspuns (pentru Mitch):

Nu ti se pare ca esti cam frustrat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am vazut video mai vad cateva imi place filmele de groaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Si cand vezi un film de groaza cu ritualuri satanice e pacat?

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aici nu vorbesc daca e pacat. Pacat in fata cui? Lui Dumnezeulaughing
Spuneam ca esti mai receptiv la unele cuvinte si stimului
In muzica nu e tot acelasi lucru ca in film.

| Allrc24 a răspuns:

Da este pacat. ferestete de orice necinstire adusa Numelui Domnului.caci nu va lasa nepedpsit pe cel care o face.Cutimpul ajungi sa iti insuseti atributele acelei muzici, lucru dovedit de cercetatori si psihologi.renunta la asa ceva! http://www.youtube.com/watch?v=5GjMAdKqHo8

| ShowTim3 a răspuns (pentru Mitch):

Bai prostutule
Ateu prin definitie e o persoana care nu crede in nici un fel de divinitate se pisa si pe divinitatea buna si pe aia rea, in ochii ei este la fel, nu vrea sa fie cu nici una, nu vrea sa aleaga.
Si ateii nu au chef sa imulteasca turma, nu le pasa, ii doare in pix, asa ca un ateu nu te indeamna sa asculti muzica din asta, doar pentru al sfida pe Dumnezeu, asta o fac satanistii, o specie din punctul meu de vedere si mai proasta decat crestinii+atetiii +toti tiganii din lume, doar un prost ar putea sa tina cu cineva rau in favoare unuia bun.
Asa ca o zi buna si pufoasa happy asa ca nu mai injura unii oameni pentru ca o sa te atace, iti zic ca un sfat.
Ateu= prin definite persoane care o doare in pix de divinitate buna, rea... in chiloti de tabla sau de lemn nu conteaza, nu vor sa imultesca turma
Stanist = creatura proasta de om, care are un nivel atat de ridicat de prostie incat... ii place sa faca ceva rau, niste persoane suferinde parerea mea, vor sa imultesca turma.
Persoana credinciasa : Ex crestin= Persoana care se roaga, mai mult sau mai putin.
O zi buna
Cat pentru, da are tente sataniste si probabil e ascultate mai mult de satanisti, dar probabil nu se supara Dumnezeu, cine stie? Poate si el asculta Metallica... sau florin salam cine stie laughing?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Ce fel de crestin esti? Cu numarul 666 la username?

| XxLuNeTisTuLxX a răspuns:

Văd ce creștin ești... Cu numărul 666 la nume.
*rolling eyes*

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pacatosule! no talking

P.S: imi place melodia big grin

| Roses a răspuns:

Hmmm.Daca zici ca esti crestin(nu vreau sa judec,fiindca judecata este a lui Dumnezeu), daca te-ai pocait, Domnul Isus este in tine.Crezi ca Lui i-ar place la ce te uiti? Acum nu este treaba mea sa ma bag in viata ta,dar dupa parerea mea, nu este bine. Acolo este vorba despre Satan.Tu nu mai esti al lui Satan, esti al Domnului Isus.Roaga-te Lui sa te povatuiasca pe cararea cea dreapta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punem pariu ca si lui dumnezo ii place?

| BRG a răspuns:

Ce tîmpenie de melodie, ești satanist?

| KodrutZ a răspuns:

Nu e rau, dar mai degraba un Gateways, Burn in Hell sau The Mourning Palace. Oh, da, The Mourning Palace - http://youtu.be/WoMLT2OFqjo \m/

| MyObsession a răspuns:

Oh,acum toti au sarit sa afirme ca esti satanistlaughing
Urasc jegurile astea de oameni.E pacat sa nu il asculti pe Dimmu Borgir, daca l-as vedea in persoana as radia de fericire, cat despre cacatul care a zis ca ateii sunt niste infecti.ma pis pe inteligenta lui D:
Nu o asculta pe draga Ema, care neaga ca esti crestin doar ca ai "666" la username.ce sa-i facem.
Tu, asculta ce vrei tu, orice rock/metal.chiar daca esti crestin sau nu.
Dar sa nu te vad cu Black veil brides sau tokio hotel.[-x

| Inferno a răspuns (pentru EmaS):

Asta ma intrebam si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| romanaols a răspuns:

Ce prostie. Satanist? Doamne ajuta-te.

| wforweirdo a răspuns (pentru William):

MORrolling on the floor))) Câtă prostie, cine poate să creadă aşaaceva?!

| alin180 a răspuns:

Tu? crestin?laughinglaughinglaughing ma tu ai numele unui satanist si te dai crestin.Ai nume de satanist si spui ca esti crestin.Invata ma sa il respecti pe Dumnezeu nu pe satan.

| valisasu a răspuns:

happy