| Esperança a întrebat:

Frumoasa voce, frumoase cuvinte! http://www.youtube.com/watch?v=avXd8sdalhg

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Cand asculti aceasta melodie, sufletul este plin de speranta, de bucurie de nadejde. Uiti de toate problemele cu care te confrunti si astepti aceea zi cand va reveni Mirele nostru drag!

22 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sperantă,credintă si putere intră in duhul tău si devii asemenea gloriei pe care o privesti.Aleluia!

| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Sunt de acord cu Tea20

Urzi23 in dialog :

Ai vazut stapinul inelelor? cind veneau armatele intunericului(orcii lui Sauron ) cu ciudatii in frunte tiriind catapultele rolling on the floor Am vazut pe drum cum abia se misca armata ateilor au si Goliatii in frunte inalti de 6 coti cu 6 degete la mina si 6 sicli de arama ca armura.Nu vreau sa fiu in locul tau cind vor veni.O sa patesti ca motanul care nu a fost iute de picior sa urce in pom si a intrat in falcile ciinilor rolling on the floor

| Esperança explică (pentru Urzi23):

Melodia am pus-o pentru cei care cred si se regasesc in ea. Ateii o sa vina si o sa imi puna link-uri cu melodii rock metal;)) desi in momentul de fata ma gandesc ca au ceva de lucru

http://www.TPU.ro/......e-placuta/

| Urzi23 a răspuns (pentru Esperança):

Urzi23 in dialog :

Nu ma uit ca vreau sa ma culc, RECOMAND

Apoi :

Remarci ca intr-o tara preponderent Crestina-ortodoxa numarul ateistilor e infim.
Nisa! Daca nu e nimeni pe piata, poti intra usor. Pur marketing!
Apoi :
Mai mult, deoarece pasiunea romanilor pentru stiinta a devenit un mit in ultimii 22 de ani, caracteristice fiind, de fapt, pasiunea pentru vizionat meciuri de fotbal la televizor, alcool, sex, pariuri sportive, televizor, chat pe calculator si somn… Si, cum sistemul de invatamant preuniveritar e la pamant; s-au gandit ei sa intre si pe nisa asta a "stiintei".rolling on the floor Vazand ei ca din ce in ce mai multa lume urmareste documentare la Discovery, si-au insusit si ei acest "limbaj comun". Strategie de comunicare se numeste rolling on the floor
Apoi:
Si, la capitol studiu, vazand ei ca viata de laborator nu ofera vizibilitate, au dat-o pe bloguri ateiste. Nu trebuie decat sa pui cateva cuvinte cheie (Dumnezeu, Biserica, religie, credinta etc.) la orice ineptie scrii si primesti asigurat sute de vizite pe zi! Mai ales daca te alipesti de blogrollurile colegilor ideologici.rolling on the floor
Partea dificila abia incepe – trebuiesc scrise articole. Desigur, daca n-ai nicio pregatire stiintifica corespunzatoare (nu mai zic de studii originale) sau macar jurnalistica, copy-paste face treaba mai mult decat onorabil. Eventual dai citate din alte bloguri ateiste, ca, deh, trebuie sa ai mai multe surse (megalol).
Apoi :
Teme curente: aruncatul cu rahat in Biserica Ortodoxa (intr-o tara cu varietate confesionala mai mare, aceasta nu ar fi functionat, pentru ca ar fi credibilizat celelalte confesiuni. Insa, in Romania 90% ortodoxa, toate religiile = BOR, deci daca trebuie sa dai bani la preot ca sa faci nunta si botez, inseamna ca religia e falsa, iar credinciosii prosti).
Apoi :
Urmeaza celebrele elucubratii pe tema teoriei evolutioniste, care, desi nu intereseaza pe nimeni, parca iti atrage atentia o stire la TV de genul "s-a descoperit scheletul stramosului omului de acu 2 milioane de ani".rolling on the floor
Apoi :
Bagi mare articole de 10-20 randuri, cu multe poze, contestand istoricitatea lui Iisus, originea Bibliei, criticand traditia si comportamentul crestinilor, mistouri cu sectanti, parada ipocrita pentru drepturile homosexualilor etc. Turui cu citate din Vechiul Testament, care, chipurile, sustin sclavia si dicriminarea femeilor. In plus, existenta mai multor religii indica ca toate ar fi false, ca si cum existenta mai multor civilizatii implica ca nu exista oameni.rolling on the floor

Urzi23 a incheiat cu maiestozitatea-i caracteristica :

Problema, generala printre ateisti, e ca toate aceste lucruri nu tin loc de inteligenta! rolling on the floor

| Esperança explică (pentru Urzi23):

Stai sa vezi ce armate vin peste tine acum rolling on the floor Merci ca m-ai salvat! Toti o sa fie atenti la comentariul tauhee hee

| Urzi23 a răspuns (pentru Esperança):

Bliss20 explică (pentru Urzi23):

Stai sa vezi ce armate vin peste tine acum Merci ca m-ai salvat! Toti o sa fie atenti la comentariul tau

Urzi 23 in dialog :

Eu sunt cel norocos deoarece ei sunt slabi pregatiti si nu stiu multa carte.A citi este un lux pentru ei si nu fac abuz de el.A gindi este peste puterile lor si nici nu incearca Capeteniile lor sunt depasite de situatie si ma ocolesc ca vulpoii gardul rolling on the floor
Apoi :
Eu zic sa nu te imbeti cu apa rece deoarece esti victima sigura in fata fortei lor bruterolling on the floor
Apoi :
Singura riposta a ofticosilor este sa dea cu stupid, ma rog de ei sa dea un stupid de ajutor deoarece vreau sa bat un record si nu pot rolling on the floor Abia am reusit sa string 15 amarite de stupid la un raspuns rolling on the floor

| hate1t4ll a răspuns (pentru Esperança):

Http://www.youtube.com/watch?v=dRSsxUjulLY
Cu placere.

@Urzi23
as usual, everyone ignores your stupidity

| Esperança explică (pentru hate1t4ll):

"Imi pare rau" ca te dezamagesc dar sunt rascumparata prin Sangele Domnului Isus Hristos! Ma straduiesc sa duc o viata in care dupa moarte sa fiu cu El o vesnicie. Iar urarile acestea nu au nici un efect asupra mea. Dumnezeul meu e mai puternic decat al tau!

| hate1t4ll a răspuns (pentru Esperança):

N-am nici-un dumnezeu.Ma bucur ca esti protejata de alianta divina a prazului si a cine mai stie ce.
Nu stiu despre ce urare vorbesti, poate daca ascultai melodia in loc sa "PFUUUU PIEI SATANAAAA X"intelegeai ceva.
Mi se face greata cand vad raspunsuri de genul asta, parca ma uit la un film prost din 80'.

The legions are on theyr way, I'm here to start the slaughter of christians. (trebuia sa intru si eu in joc, nu?)

| Esperança explică (pentru hate1t4ll):

1.Nu-mi pot strica auzul cu astfel de asa zise"melodii".
2.Nici prin cap nu mi-e trecut "PFUUUU PIEI SATANAAAA " am vazut titlul si restul nu ma interesa.
3. dumnezeul care il ai te amageste cu gandul ca nu ai nici un dumnezeu.
4. Daca ti se face greata de ce ai mai intrat aici? Mergi la baie si vomita!

| hate1t4ll a răspuns (pentru Esperança):

Da,eu sunt de fapt unealta lui Lucifer, chiar daca nu am aprobat nimic.Chiar ma intrebam de ce vocea din mintea mea mai scapa cate un "Hail Satan" din cand in cand...

| Gehinnom a răspuns (pentru hate1t4ll):

Ma baiete, cati ani ai? D'abia ti-a dat parul pubian, ai dat si tu de Dimmu Borgir si te crezi mare metalist, satanist, teribilist... P.S. : http://www.youtube.com/watch?v=6ABCC25w_J0 pentru toata lumea

| Esperança explică (pentru Gehinnom):

F frumoasa melodie. Pacat ca am sunetul oprit! In imagine esti tu cand erai mic?

| Urzi23 a răspuns (pentru hate1t4ll):

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Bre ARAK trebuie sa te duca mintea sa intelegi ceva, vad ca tu ai greutati si mai mari in exprimare rolling on the floor.
Apoi :
Este o moda printre atei la niste cuvinte care nu spun nimic, sa foloseasca musai si niste cuvinte in engleza ca este mai cool.

Urzi23 A incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

Bre ARAK mai da pe la scoala ca esti praf.

| hate1t4ll a răspuns (pentru Gehinnom):

Da,exact asta spuneam:ca sunt cel mai mare metalist, sunt si satanist, rebel/teribilist si sunt cel mai c00l.Imi cer scuze ca ascult si eu cateva melodii de la dimmu borgir,nu stiam ca au o clientela selecta, cat despre metal sau altceva nu pot asculta ca nu esti tu de acord, sa inteleg.(s-a trezit hipsterul din tine frustrat ca asculta si altii, pe cand tu ii ascultai dinainte sa auda cineva de ei?!)
Tot ce fac eu aici este sa intru in jocul copilaresc al crestinilor gen urzi si bliss care au impresia ca sunt super speciali si ei asteapta o batalie epica intre bine si rau...grow up.Vad ca la voi totul se rezulta la a fi cool si in trend sau nu,asta este cel mai intalnit mod de "a ataca" pe cineva cand sunteti iritati.
Cat despre urzi,aceleasi "argumente" stupide cu care m-a obisnuit,arata-mi si mie greutatile alea in exprimare cu care ma tot ataci.
P.S: Da urzi,sunt cool pe net ca scriu in engleza, este un trend si imi place sa fiu la moda, ca tine.O sa ajungeti sa injurati lumea ca va scrie in engleza: "VORBESTE BA IN ROMANA CA D'AIA ESTI ROMAN".

rAnk A incheiat rugandu-se pentru Urzi23 la borcanul cu mustar.

| Esperança explică (pentru hate1t4ll):

"Tot ce fac eu aici este sa intru in jocul copilaresc al crestinilor gen urzi si bliss " hai nu mai spune. din cate stiu eu nu te-a invitat nimeni in jochee hee puteai sa stai linistit sa asculti metalul tau! Iar cat despre copilaresc... nu se vede ca ai trecut nici de pubertate laughing

| hate1t4ll a răspuns (pentru Esperança):

Da...eu sunt cel mai copilaros si infantil; eu am scris asta:
" "Imi pare rau" ca te dezamagesc dar sunt rascumparata prin Sangele Domnului Isus Hristos! Ma straduiesc sa duc o viata in care dupa moarte sa fiu cu El o vesnicie. Iar urarile acestea nu au nici un efect asupra mea. Dumnezeul meu e mai puternic decat al tau! "
Bai voi vedeti ce penibilitati scrieti? In ce lume traiti?

| Esperança explică (pentru hate1t4ll):

Voua tot ce este legat de Dumnezeu vi se pare penibil. Si de ce te alaturi penibililor? Inseamna ca si tu esti la fel de penibil si iti place sa te bagi ca musca in lapte sa vedem noi ca inca exista oameni "rationali" rolling on the floor

| hate1t4ll a răspuns (pentru Esperança):

Nu tot ce este legat de Dumnezeu mi se pare penibil ci ca voi legati totul de Dumnezeu.

| EvangelineDS a răspuns:

Il prefer pe dimmu borgir

| TheAvenger a răspuns (pentru Gehinnom):

Dimmu Borgir după părerea mea nu-i cea mai bună trupă de black metal. confused Windir și Tsjuder sună mai bine.