| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=-evU6p5JFHo
ce parere aveti de aceasta melodie, exprima realitatea?

7 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Buna!
Este o melodie adevarata! Fierare cuvant este luat din realitate.

| BlackSulphur a răspuns:

Partial adevarat, societatea se degradeaza din cauza sistemelor politice si econimice... Raul se intoarce impotriva ta daca nu stii sa-l controlezi, si de aia lumea il evita in loc sa-l studieze (Gandeste-te ce iti este interzis sa faci, mediteaza asupra urmarilor, cauzelor si desfasurarilor), cat despre judecata...Nu mai are rost sa discut.

| EmaS a răspuns:

Sigur ca da.In Biblie este scris cum vor fi oamenii in vremurile din urma!

| Mădă0611 a răspuns:

"Lumea e din ce in ce mai rea
Oare nu vezi?" - lumea e din ce in ce mai buna, mai civilizata, doar ca suntem mai multi si te lovesti mai des de cei care nu sunt cum iti place.

"Din tot ce vezi
Prea multe sa nu crezi" - sa cred sau sa nu cred ca lumea se schimba in rau :-?

"Parca a uitat
Sa-ntoarca si obrazul celalalt" - Puya l-a intors? :))
"Si toate astea vor continua
Daca nu incerci sa schimbi ceva" - se intelege ca el vrea sa schimbe ceva, ei, nu cred ca niste repăraşi sunt un bun exemplu, dar schimba lumea, in rau.

"Semnele tot mai des vin
Tre' sa le vezi
Tre' sa le crezi" - no, sa cred sau sa nu cred? :)) De asta nu mai ascult eu rap/hip-hop, ca e facut de golani, daca te pui pe analizat versuri, razi o zi intreaga si apoi nu mai pui urechea pe asa ceva.

Din tinerete: http://www.youtube.com/watch?v=MpXzRHMcSc0

Răspuns utilizator avertizat
| OOOLEOOO a răspuns:

Exprima realitatea omului slab.

''prima oară trebuie:

Să ai ceva înainte să poţi să dai ceva.
Să te ajuţi pe tine înainte să îi poţi ajuta pe ceilalţi.
Să te schimbi pe tine înainte să poţi schimba lumea.''

Toti privim lumea din jur, si ramanem doar la teorie, ne plangem si atat. Primul dusman al unui om este chiar el insusi.
Daca tu nu te poti invinge pe tine cum crezi ca vei schimba o lume intreaga?

http://youtu.be/pC4axUbCru4

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OOOLEOOO):

Eh,da eu voiam sa subliniez ca lumea se indreapta tot mai mult spre anarhie...fie cineva va veni si va "salva" situatia asemenea lui Hitler