| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=H4zajhg4bm8 am fost la acest preot in reviga acum 2 saptamani, am avut niste probleme si am vrut sa cer sfaturi deoarece simteam ca nu am cu cine sa vorbesc, cand am ajuns m-am dus in pantaloni si m-am schimbat in fusta in spatele bisericei, cand am intrat in biserica el mi-a zis de fata cu toata lumea: Am vazut intrand pe poarta un barbat, dar el a intrat in biserica femeie, cand eu am pasit in biserica usa era inchisa, cum m-a vazut? in spatele bisericei nu erau geamuri. Apoi la sf slujbei m-am dus sa vb cu el despre problemele mele, imi raspundea la intrebari fara ca eu sa i le pun, parca stia ce vreau sa intreb, mi-a spus lucruri despre mine pe care doar eu le stiam, mi-a zis ca o sa am o mare cumpana cu o masina aurie si sa am mare grija. (ieri sotul meu a intrat cu masina intr-un gard de beton, masina noastra este aurie), mi-a spus ca matusa mea este foarte grav bolnava, ca are cancer la san si i s-a extins la cap, sa o operam de urgenta, joi am aflat ca asa este. ( mi-a spus asta doar uitandu-se la poza ei). I-am spus ca am dureri groaznice de cap si doctorii nu imi gasesc nimic, mi-a zis sa merg acasa si sa desfact toate pernele cu fulgi pe care le am, mi-a zis ca o sa gasesc ceva in ele si sa le pun intr-o punga sa le ard la o rascruce de drumuri, asta am facut, am ajuns acasa, am desfacut pernele si am gasit masele, figurine de oameni si flori din fulgi si o mana de papusa" Cum va explicati ca a stiut toate astea? Maine urmeaza sa merg din nou la el.

11 răspunsuri:
| DreamAutopsy a răspuns:

Sunt 2 variante:
1. Are un drac în el. laughing
2. Ai inventat asta ca să te simți și tu pe aici importantă.
Cel mai probabil varianta a doua e corectă.

| Ecea a răspuns:

Deci aberezi o gramada.
In primul rand, ceea ce a facut nu este normal.
Un preot nu are dreptul sa iti ghiceasca viitorul sau etc, el nu este clarvazator cum sustin unii ca sunt.Este chiar interzis prin religie sa faci asa ceva. Daca il denunti o sa faca niste puscarie preotul ala care si-a permis sa iti spuna asemenea lucruri.
Sau exista posibilitatea ca tu sa fii bolnava psihic.
Si mie mi s-au prezis multe cand eram copil si nu pot uita ce mi s-a spus,dar a trecut mult timp si nu s-a intamplat nimic.
Ori tu ori el aveti probleme serioase,dar daca este adevarat ceea ce ai scris amandoi sunteti bolnavi psihic.

O sa apara Ema in curand si o sa iti explice mai clar cum sta treaba cu ghicitul in palma,carti,cafea,etc.
Mai ales ca sunt niste inselatorii astea.
Si eu pot sa iti spun ca in cateva zile o sa spargi o cana si probabil o sa se intample, deoarece se intampla des sa spargem cate ceva, dar asta nu inseamna ca pot sa iti prevad viitorul.
Abureli.Baga-ti mintile in cap.
Daca ai probleme si vrei sa discuti cu cineva cred ca este mai indicat sa mergi la un psiholog,preotii sunt hoti si mint oamenii in scopul spalarii pe creier.

Wow,tu ori minti, ori bati campii, ori nu stiu ce sa cred.

Preoti care fac vraji. am auzit-o si pe asta.

| klaws007 a răspuns:

Iata ca nu sunt singurul care crede ca exista ceva mai departe de ceea ce putem sa intelegem.
exista oameni care au o mare putere de prezicere, in primul rand dupa aspectul fizic al subiectului. pe langa asta, exista si cei care nu fac altceva decat inselatorie.
in cazul de fata, poate ca acest preot putea sa "prezica"ceea ce se intampla, insa faza cu fulgii de la perna mi`se pare o mare prosteala, iar mana de papusa si figurinele...probabil ca niste copii(ai tai sau ai musafirilor) leàu pus acolo in joaca lor.
parerea mea :*

| Angel0 a răspuns:

Si ai venit pe TPU sa povestesti asa ceva? Ai doar de pierdut.Pacat.

| papusikatha a răspuns:

Sunteti niste oameni de *** happy

| V3ra a răspuns:

Parintele ala este vazator cu duhul, sunt foarte rari preotii ca el, adevarati preoti cu har! imi spui si mie la ce biserica il gasesti si cum il cheama te rog?

| V3ra a răspuns (pentru Ecea):

Ecea nu abera! Daca nu cunosti mai bine taci ca vorbesti prostii! Si asta nu e preot care face vraji,nu ghiceste in stele sau ce ai mai debitat tu pe acolo! Este vazator cu duhul, adica vede prin Dumnezeu! Ca nu ai auzit tu de asta e problema ta, dar nu iti mai da cu parerea pana nu te informezi!

| XDarkAngel a răspuns:

Buna! eu stiu o fata care merge la o biserica intr-un sat si zice exact ca tine ca preotul citeste ganduri. o zis ca inainte de impartasanie a mancat cu o prietena in camera ei si nu leo vazut nimeni apoi la slujba leo dat afara pentru ca stia. si zice ca el stie orice gandeste ea. pana acum n-am crezut, dar poate unii preoti au aceasta abilitate.
sper ca te-am ajutat, bafta happy.

| FucktheSystem a răspuns:

1.Ori te plictisești acasă și te-ai gândit să dai o tură de trolling.
2. Popa e medium sub acoperire.
3. Poate aberzi și ce ai scris aici e rolul imaginației. Mai știam eu un aurolac care-și imagina că s-a culcat cu toate vedetele de filme porno și en spunea nouă convins că a făcut-o. Așa că e și asta o posibilitate.
Edit: Totuși cum naiba să te schimbi în spatele lăcașului sfânt, adică ți-ai dat jos pantalonii în spatele bisericii? Sună ciudat, acum întăresc prima afirmație...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune biserica unde e acest preot.simplu.fiecare se poate informa sau merge la slujba la el.