| anonim_4396 a întrebat:

Iisus le promite oamenilor marea cu sarea dar oare le-o da direct sau pe ascuns?hee hee

13 răspunsuri:
| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Ne-o da in cwr...de aia sunt eu ateu! ROCK ON!

| psiholoaga a răspuns:

Marea direct, sarea la negru.

| EmaS a răspuns:

Dumnezeu poarta de grija copiilor Sai. Unul din Numele lui Dumnezeu este Iehova Iire-Dumnezeu poarta de grija.El asculta rugaciunile,rezolva problemele, iti vindeca bolile, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Deci esti iehovista tongue

| ReiVaN a răspuns:

Esti retardat.
si cam atat, nu meriti un raspuns.
nu merita sa ma cert cu voi pe un subiect pe care nu putem sa ne pronuntam 100% sigur

| psiholoaga a răspuns (pentru EmaS):

Daca el asculta rugaciunile, rezolva problemele, vindeca bolile, dezleaga cununiile... inseamna ca dumnezeu e mama omida? Sau mama omida e dumnezeu?

| ReiVaN a răspuns:

A da si inca ceva pentru astia care sunt suparati pe viata ca nu au ei bani si`s urati si au puta mica, mai exact suparati pe Dumnezeu.
Voi ce vreti mancava-s sa stam intinsi cu burta la soare toti, sa ne de`a Dumnezeu blonde bune, sa nu cumpere paine si sa ne dea bani si noi doar sa stam sa ragaim bere?straight face
sunteti putin [ mai mult ( MUUULT mai mult ) ] cretini sau retardati mintal.
si inca ceva pentru aia care cred ca Biserica iti cere, nu de fapt nu credeti ca cere voi credeti ca va obliga sa dati bani, stati linistiti ca nu e asa.
Nu Dumnezeu cere bani, oamenii ( prin persoana preotilor) cer bani.
deci ar trebui sa fim suparati pe noi ca suntem urati cu puta mica si saraci nu pe Dumnezeu.
"Dumnezeu ne da la toti da nu ne baga pe card"

| RealSaint a răspuns:

Le-o da celor care merita.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt iehovista.In Vechiul Testament Dumnezeu are mai multe nume.Iehova inseamna Dumnezeu.El este cel ce vindeca,cel care vede totul, cel ce da pacea, etc.Am citit o carte,,, Doamne vreau sa te cunosc,,. Acolo iti explica despre Numele lui Dumnezeu.Ti-o recomand cu multa caldura.

| EmaS a răspuns (pentru psiholoaga):

El este Creatorul a tot ceea ce se vede.El este atotputernic Dumnezeu. Poate totul.

| cristi202 a răspuns:

Isus nu promite marea cu sarea. El a facut unele promisiuni, insa depinde si de noi daca stim sa facem in asa fel incit ele sa devina si ale noastre. Si atunci El ni le da, si direct, si in taina (pe ascuns).

| CristinutaCriss a răspuns:

Dumnezeu nu face promisiuni goale,El ce zice aia face, chiar daca asta se vede mai devreme sau mai tarziu.
Iisus a zistongueamantu si ceru vor trece, insa cuvinetele Mele nu!

| littlefirefy a răspuns:

Pana la urma o sa iti dai seama ca iisus chiar exista si daca promite ceva se tine de promisiune.numai sa nu iti dai seama de asta prea tarziu...si inca ceva:mi-e mila de tine!