| unbaiatanonim a întrebat:

In legatura cu Turnul Babel, se spune ca Dumnezeu a incrucisat limbile oamenilor astfel incat sa nu se mai inteleaga si sa nu mai creeze turnul, care ar fi trebuit sa ajunga pana la el in ceruri.

De ce nu a facut ceva de genu si cu cei de la NASA care au trimis primul om in spatiu?

Răspuns Câştigător
| AstroAlex59 a răspuns:

Pai atunci el s-a teleportat pe Marte in cerurile de acolo, iar acum ca s-a trimis si robotul pe marte probabil il gasim pe cerurile de pe Pluto... Universul fiind infinit nu cred ca o sa-l vedem vreo data dar totusi noi suntem niste cresttin inraiti laughing

14 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Poate ii era lene...whistling

| Purec a răspuns:

Exista o tona de teorii precum ca aselenizarea a fost falsa. Deci probabil de aceea Dumnezeu nu s-a chinuit sa mai faca nimic.

| RaduMD a răspuns:

Primul om în spaţiu a fost trimis de ruşi şi s-a numit Iuri Gagarin. La doar şapte ani după succesul său, tânărul Gagarin, ca din întâmplare, s-a prăbuşit în urma unui tragic accident în care avionul a intrat în vrie.

Răspuns utilizator avertizat
| unbaiatanonim explică (pentru RaduMD):

Mersi de informare big grin

| unbaiatanonim explică (pentru Dane):

Crezi? Daca eu vreau sa ajung la acelasi nivel cu Dumnezeu, ce se va intampla cu mine? raised eyebrows

| AliGab a răspuns:

Ca sa intrebi tu acum happy

| Miauti a răspuns:

Nu era menit ca omul sa ajunga la dumenezeu.
Ceea ce m-a impresionat a fost pentru prima data cand oamenii s au unit pentru un tel.

Iar din cate am citit nu pare a fi dumnezeu care a incrucisat limbile. (asa reiese din context) Sa nu uitam ca mai exista fiinte care erau procreati din ingeri si oameni.

Mai scrie in biblie ca cunoasterea o sa o primim atunci cand vom cunoaste ce se afla pe partea intunecata a Lunei.

| slowmotion4fun a răspuns:

Ma voi chiar credeti ca tot ce zboara se mananca.Neil Armstrong si nimeni altcineva nu a ajuns pe luna ce nu intelegeti. Astea sunt minciuni la fel si cu robotul ala care s-a dus pe Marte.Nu exista asa ceva s-au facut atatea studii care au aratat ca imaginile si inregistrarile cu Neil Armstrong sunt false.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca turnul ar fi fost o constructie inutila, iar motivul era o utopie.un volum de munca urias cu multe jertfe si pierderi si de vieti omenesti si de timp.ori cucerirea spatiului nu e o problema.ba chiar e utila in a vedea cart de mare e puterea si gloria Dumnezeului nostru cel viu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Fiindca atunci se credea ca Dumnezeu se afla pe nori pufosi, acum se zice ca este dincolo de spatiu.E nomad cretorul crestin.

| unbaiatanonim explică (pentru slowmotion4fun):

Ai vreun argument pentru aceasta afirmatie?

| unbaiatanonim explică (pentru anonim_4396):

Viu in imaginatia voastra.

| Nayuky a răspuns:

Din cauza intentiei..nu e ca si cum ar fi putut sa ajunga acolo..aia de la NSA cautat extraterestri si mai stiu eu ce.