| ElAnaMaria a întrebat:

ISUS vine!
Ii asteptati cu bucurie si fericire sosirea pentru ca stiti ca ati facut fapte bune? Sau cu teama si disperare pentru ca ati pacatuit, asa cum e cazul ateilor? Sunteti bucurosi sau ingroziti de venirea sa?

10 răspunsuri:
| ElAnaMaria explică:

Fie ca sunteti crestini ca mine si ii asteptati venirea nerabdatori sau ca sunteti atei rai si va cutremurati la gandul reintoarcerii lui, el v-a VENI. Si v-a separa neghina de grau. Toti ateii vor fi azvarliti in oala dracului, iar credinciosii ascultatori vor ajunge in RAI. Doameni Ajuta.

| Inferno a răspuns:

Troll.

| Drimmero a răspuns:

Trolling de calitate avem si noi?

| KodrutZ a răspuns:

Cind vine? Cred ca trebuie' sa treaca mai intii pe la mine sa imi dea o bere nefiltrata sfintita. Nu de alta, dar saptamana trecuta m-am intilnit cu o tanti pe strada care tocmai iesise din spital dupa niste pastile necompensate. Din Vaslui, la spital in Iasi, cu 6 RON la ea, capul umflat, pansata la un ochi, tocmai ii facusera o biopsie, deci probabil ceva tumoare pe la cap. Nu avea nici macar 28 RON cit ii trebuia pentru 10 pastile. In curtea spitalului e o biserica. Desigur ca nu a ajutat-o vreun popa sau vreun dreptcredincios de acolo. Asa ca i-am dat eu 30 RON si m-a intrebat numele ca sa ma treaca in cartea de rugaciuni. Merit macar o bere de la fiul lu' dumnezo', nu?
@ElAnaMaria: Du-te la un psihiatru. Iti platesc eu consultatia. Cu gramatica e mai usor, gasesti destule cursuri pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept venirea veacului ce va sa vie...asa spune simbolul credintei,deci imparatia lui Dumnezeu,presupune,speranta, mila, dragoste, pace, si nimic rau nu va mai fi.Deci cu nadejde si bucurie, fiindca stiu ca sant un maaaare pacatos, si nu am cum sa ajung in rai, dar nici in iad nu m-as duce.

| Dandanache a răspuns:

Contul asta inca nu a fost sters? Trebuie sa existe Dumnezeu.

| al9264 a răspuns:

L-au asteptat cateva miliarde inaintea mea si si-au luat teapa

| LOL365 a răspuns:

Sincer,mie mi se pare ingrozitor, nu pentru ca, vai de mine "ma sperie boogey-man-ul care cel mai probabil nu exista", dar chiar ma ingrozeste ca o religie poate schimba opinia unui om intr-un asemenea mod.

Practic, aceasta venire a lui "Iisus" e moartea tuturor.Pentru ce? Pentru niste primisiuni scrise intr-o carte veche de o mie si ceva de ani in urma? Descriptii vagi ale unui taram care nu poate fii dovedit?

Dovezile ca Iisus a facut miracole sunt total inexistente, descriile din Biblie fiind scrise cu vreo multi ani dupa moartea acestui om, nici un martor ocular nu a participat in descrierea vietii lui.

In noul testament, Iisus a spus ca o sa vina dupa apstolii sai IN CURAND, asta a spus-o 2000 de ani in urma.Inca nu e aici.Fiecare om, fiecare generatie a "proclamat" ca acest caracter din Biblie o sa vina in curand, dar nu s-a intamplat nici o data.

In plus sunt peste 5000 de religii inregistrate, multe care sunt mai vechi decat crestinismul.Cum stiu ca, din toate aceste 5000 de optiuni,crestinismul e real? Poate paganismul e real, poate mitologia Norse (Thor, Odin, Loki etc.) e "religia adevarata".Nu putem stii pentru ca nu avem dovezi pentru nici una dintre aceste mitologii/religii, inclusiv Crestinismul.Singura "dovada" pe care o are crestinismul este biblia, care a fost scrisa 2000 de ani in urma de oameni din era bronzului care credea ca pamantul e plat.

| danay72 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ne concentram asupra relației noastre cu Dumnezeu astfel încât sa fim pregătiți pentru sfârșitul acestui sistem. Iar intre timp sa ii ajutam și pe alți oameni sa îl cunoască, indiferent de ceea ce ei cred.

| MrUniverse a răspuns (pentru ElAnaMaria):

Ești atât de proastă, fetițo...