| andreiadrian101 a întrebat:

Luca 8:18 VDC
Luați seama dar la felul cum ascultați; căci celui ce are, i se va da, dar celui ce n-are, i se va lua și ce i se pare că are."
Matei 20:16 VDC
Tot așa, cei din urmă vor fi cei dintâi, și cei dintâi vor fi cei din urmă;
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"căci celui ce are, i se va da, dar celui ce n-are, i se va lua"

parcă ai fi manager de bancă, vorbind despre dobânzi la depozite

6 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Asteptam cu interes ca cineva sa-ti ia toate conturie de pe acest site.

| andreiadrian101 explică (pentru sierra1):

Sunt morti atat Luca cat si Isus Cristos, nu va pot raspunde, dar intr-adevar parca ar fi manageri de banci vorbind despre dobanzi la depozite, dar poate ca pe atunci nu existau banci, dar aveau corectitudinea in sange.

| RAY a răspuns:

Luați de seamă că nu puteți sluji lui Dumnezeu și lui marmona

| andreiadrian101 explică (pentru RAY):

Dumnezeu e un zeu cu zale de fier un razboinic calau in fapt aparent Prea Bun, iar mamona chiar creatia Lui e un copil om bun un pacifist dar e considerat pacatos pentru ca iubeste adora femeia copila se simte bine si mananca adica simte iubirea fizicul si mancarea, iar dumnezeu sufera pentru ca ar fi Prea Bun dar e rau calau pedepsitor in fapt, chiar El facandu-l pe mamona.Nu stiati?!

| sierra1 a răspuns (pentru andreiadrian101):

" Luca cat si Isus Cristos, nu va pot raspunde" - cum ar putea răspunde niște personaje FICITVE?

| RAY a răspuns:

Marmona e un demon care reprezintă materialismul, in ziua de azi bisericile sunt marmona, cât despre Iisus omul nu a scris nimic, nu se știe nimic despre el, Pavel a inventat creștinismul