| mephistto a întrebat:

Nu credeti ca Lucifer, regreta ce a facut si oare vrea sa se schimbe, poate are nevoie de cineva care sa i arate putina afectiune:3
Ce credeti vreau pareri.
Dau funda+vot happy

Răspuns Câştigător
| Medema a răspuns:

Da,se spune ca,Lucifer, vrea sa se intaorca inapoi al Dumnezeu, la tatal nostru, ACASA, dar un singur amanunt il impiedica ...Mandria,faptul ca trebuie sa isi pateze orgoliul, din cauza asta mandria este unul dintre cele mai mari pacate!

11 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns:

Poate Lucifer nu exista?

| Kadze a răspuns:

Salut. Din părerea mea, nu ar avea cum să se schimbe. e așa zisă puterea răului care te îndrumă să faci rău.Și mai mult ca sigur nu sunt persoane care să stie chestiile astea, doar poate își dau cu părerea, ce gândesc. un lucru cert nu o să primești...

| Holiday a răspuns:

Ba da, cica e in lucru a treia parte din Biblie, unde ala negru cu coarne devine baiat bun.laughing

| Alcyon a răspuns:

Even the bad guys need a hug laughing

| mephistto explică (pentru anonim_4396):

Poti sa mi zici la ce se refera ca nu am apucat sa o citesc ca e prea lunga...Te rog happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mephistto):

Demonul era blestemat sa nu uite nimic si cum se plimba el pe Pamant vede o fata frumoasa care urma sa se casatoreasca, tipul moare si ea se duce la o manastire, acolo demonul coboara la ea si ii spune ca o iubeste, la inceput nu crede si ii zice:
Mă jur pe-ntâia zi a firii,
Mă jur pe ultimu-i azur,
Pe blestemul nelegiurii,
Pe veşnic adevăr mă jur.
Mă jur pe chinul prabuşirii,
Pe sacrul biruinţei dor;
Mă jur pe clipa întâlnirii,
Pe–ameninţarea despărţirii,
Pe visul meu nepiritor
Mă jur pe duhuri, pe înfrângeri,
Pe goana lor din loc în loc,
Mă jur pe veghetorii îngeri,
Vrajmaşi cu paloşe de foc;
Mă jur pe iad, pe cer, pe fire,
Pe tine jur, ca să-mi rămâi,
Mă jur pe ultima-ţi privire,
Mă jur pe lacrima-mi dintâi...

Pana la urma ea saruta demonul si moare.
Ideea e ca lupul schimba parul dar naravul ba.

| mephistto explică (pentru anonim_4396):

Mersi:3 De unde stii poate demonul chiar o iubea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mephistto):

Fiintele superioare, adica si demonii au vointa si unitate, nu sunt ca oamenii influentati de tot ce intalnesc pentru a isi schimba dorintele din 10 in 10 minute.

| danay72 a răspuns:

Satan nu are nici un regret, iar acest lucru se vede din atitudinea lumii pe care o conduce. 1Ioan5:19