| costis a întrebat:

Oare pot avea pacate si popoarele? sau e fiecare "cu fruntea lui"?

Răspuns Câştigător
| Rapunzell a răspuns:

Eu sunt responsabila de pacatele mele dar, la o adica, pot fi responsabila si de ale tale. Eu, printr-un cuvant, te pot face sa cazi intr-o ispita. Cand o femeie ramane insarcinata si o vecina o indeamna la avort, acea vecina se face partasa pacatului. Cand statul, prin legile sale idioate, il apara pe violator si acuza victima, se face partas pacatului. Poporul roman TOT va raspunde in fata lui Dumnezeu pentru ce a facut sau ce nu a facut in calitatea sa de popor. Poporul roman va raspunde pentru lupta nedusa impotriva homosexualitatii sau a avorturilor. Vom raspunde pentru plecarea capului in fata UE si pentru faptul ca ne lenevim a munci pamantul nostru, preferand sa fugim in tari straine. Aici unii vor sari si vor spune ca in afara suntem platiti mai bine, si este total adevarat. Uite, aici statul va raspunde pentru nemotivarea romanului de a munci in tara sa. Parintele este responsabil de cresterea si educarea copilului, dar in momentul in care copilul va merge la scoala, statul si sistemul de educatie vor fi raspunzatori, impreuna cu parintii, pentru educarea acestuia. In fine, acestea sunt doar niste exemple.

12 răspunsuri:
| roxxye a răspuns:

Fiecare raspunde pentru pacatele lui. Dumnezeu nu judeca dupa apartenenta ta la o natiune, ci strict personal.

| Paulla a răspuns:

În religie orice este posibil.

| FucktheSystem a răspuns:

Fundul lui Bart e sexy, necredincioșii nu se supărăhee hee

| FucktheSystem a răspuns (pentru Rapunzell):

Ți-aș spune că ești proastă dar nu merită să-mi bat capul.
Oricum, cred că ai prins apropoul.
A da și ai și niște mentalități de nimic.

| Rapunzell a răspuns (pentru FucktheSystem):

Hmmm, ia-mi dreptul de a raspunde la intrebarile ale caror raspunsuri cunosc happy

Stiu cum sunteti voi, m-am lamurit de mult. Orice v-ar spune omul nu credeti. Imi pare rau.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Rapunzell):

Nu, nu le ști răspunsul, de fapt habar n-ai.
Ești o persoană încuiată, nu analizezi alte situații o ți doar pe a ta și ești bună doar să-i judeci pe alții.
Dacă o tipă rămâne însărcinată din viol? Crezi că avortul e păcat? Sauar fi bine să ține un copil pe care nu-l iubește și să-l neglijeze? Crezi că un copil care ști că se va naște bolnav are rost să mai trăiască în chinuri?
Dacă doi tipi se sărută în parc ce rău îți fac ție, nu te uiți la ei și gata. Nu e nevoie să te trezești tu să faci pe deșteapta că tu ești aia „normală" și ești în măsură să-i judeci pentru ce fac. Adică nu e bine să fi diferit, haide să fim toți la fel! Cam comunist nu ți se pare?

Și îmi zici tu mie că mai bine stau ca proasta în România înloc să am un trai mai mult decât decent în altă țară? În românia din 7 milioane de oameni apți pentru muncă decât 4 milioane muncesc, de ca să stau aici să trăiască ăia prea leneși să muncească pe spatele meu? În plus ajutoarele pentru unu care nu muncește sunt mai mari ca multe salarii, ți se pare ok?
Scuză-mă că am perspctivă și nu vreau să stau într-o țară care o duce din ce în ce mai rău. Dacă tu stai să mori de foame și te rogi asta nu înseamnă că pe alții nu-i duce capul de mai mult.
Te invit pe tine să muncești pămânul pe nimic și să ieși în pierdere, fi patrioată și treci la sapă pentru binele României ( ca popor), nu mai pierde timpul pe TPU.

Deci sunt de acord și cu homosexualii și cu avortul și cu plecatul în alte țări? De ce? Pentru că pot să văd mai departe de stereotip.

| Rapunzell a răspuns (pentru FucktheSystem):

Sa-i spui si lui Dumnezeu, la judecata ta, ca esti de acord cu toate anomaliile astea.

Pa-pa.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Rapunzell):

Ce să-i zic unei fantome inexistente?
Eu te-am întrebat niște întrebări pe TINE și văd că nu te duce capul să răspunzi, de ce nu mă miră? Tu nu gândești pentru tine, asculți ce-ți zic alții ( Că așa ai decoperit și minunatul Dumnezeu, tot de la alții).
Când o să gândești pentru tine te aștept să-mi răspunzi întrebărilor, până atunci poți să-mi bagi ce abureală cu zei vrei tu că nu-mi pasă.

| costis explică (pentru FucktheSystem):

Fuckthesystem, mi se pare ca userul de care te iei a raspuns la intrebarea mea. Faptul ca "dai la gioale" din nimica toata poate sa faca impresie proasta despre persoana ta; ca de exemplu s-ar putea crede ca te tragi din precupeti. Putina moderatie...

| costis explică:

Ma gandeam la razboiul impotriva Serbiei, si la coincidentele care au urmat (uraganul Katrina care a distrus o suprafata de 5 ori mai mare decat cea a Serbiei, turnurile gemene- distruse de cei protejati de americani...)

| FucktheSystem a răspuns (pentru costis):

Mă bucur că ți-a răspuns, dă-i un pișcot.
Dar e doar o singură problemă nu-mi pasă ce impresia las, nu o să mă prefac să-ți fac ție o impresie bună.
Mă scârbesc oamenii care se prefac sau se moderează doar ca să facă o impresie bună.
Te las pe tine și pe restul să fiți falși, eu sunt eu, fie că-ți place fie că nu.

| AliceThai a răspuns:

Daca au, atunci israelitii sunt o natie pacatoasa; ii amagesc pe toti, si pe ei insisi, cu promisiunea lui D-zea de a le fi dat lor Palestina... ca si cum asta e agent de imobiliare happyhappyhappy