| 4b a întrebat:

Pentru ce ti-ai vinde sufletul? big grin

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sufletul este atat de scump incat nu are corespondent in lucrurile pamantesti.

| morningstar a răspuns:

Pentru nimic in lume.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru nimic pentru că sufletul este veșnic.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

La câţi neuroni întregi mi-au rămas, să renunţ şi o parte de creier? Nu, mersi.

| onasis1961 a răspuns:

Păi ce poate vinde? daca, DA! Pentru fericire.

| danay72 a răspuns:

Relatia cu Dumnezeu este cea mai importanta, pentru nimic nu as face compromis si sa pierd privilegiu de a fi in relatii apropiate cu Dumnezeu. Iacov4:8

| Musique a răspuns:

Pentru părinți, dacă va fi cazul.
O zi frumoasă!

| ania a răspuns:

L-am vândut deja lui Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

La fel cum as vinde pe spiridusul meu din spatele asa as vinde si sufletul meu, pentru ce ne vindem viata si timpul din viata noastra pentru banii

| T0T a răspuns:

L-aș da la schimb pentru altul, dar mai strălucitor. Sau probabil l-aș da în caz că ființa dragă suferă de o boală incurabilă, pentru vindecarea acesteia.
Tu crezi că ar trebi să ți-l dai în vreo situație?

| zurick a răspuns:

Salut! Pentru nimeni nu mi-as vinde sufletul.Pa,pa.

| Liviu a răspuns:

Singuru lucru laughing pentru care as fi in stare sa imi dau sufletu ar fi ca toti oameni dupa fata pamantlui, sa realizeze ca nu exista dumnezeu,satana,iuda, si altii cu care va mai cunoasteti voi laughing as renunta cu drag si la propria mea viata doar sa se inteleaga o data pentru totedeauna ca nu exista finte supranaturale, exista doar schizofrenie. Asta e parerea mea, cu bune cu rele, trebuie so acceptati.

| Lizzu a răspuns:

Nu exista actiunea de a-si vinde sufletul...sunt doar iluzii create de om pentru om.
Sufletul nu apartine nimanui, nici chiar tie.

| mixxjim a răspuns:

Pentru nimic happy

| greyhound a răspuns:

In momentul asta pentru un meniu de crispy strips, daca mi-ar pica dintr-o data in brate.
Mi-e foame, n-am nimic (bun) de mancare prin casa si afara ploua

| Miauti a răspuns:

Il vand pentru a ajunge in Rai, ca sa moara de ciuda crestinii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pe orice, astept doritori... oricum no sa se ingramadeasca nimeni, pentru ca nu exista... e doar in imaginatia voastra, foarte bine dezvoltata dealtfel

| NOname a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Există, numai înseamnă puţin altceva, decât ceea ce înţelege majoritatea.

Se tot vorbeşte, nu ştiu de ce, despre punctul 3 din prima definiţie.
http://dexonline.ro/definitie/suflet

...şi se uită că "suflet" înseamnă "totalitatea proceselor afective, intelectuale și voliționale ale omului; psihic".

| Maxim96 a răspuns:

Pentru nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Chuck Norris!

| BlackSulphur a răspuns:

Pentru o ciocolata Laura.

| Scarbo a răspuns:

Pentru cash $$$

| Wehes a răspuns:

Pentru o pizza.

Răspuns utilizator avertizat
| Salahadin73 a răspuns:

Pentru un asteriod care s-ar indrepta spre Terra.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Pentru nimic! Never Forever

| codrut a răspuns:

Pentru o planta.

| DemonMv a răspuns:

Pentru nimic...ca nu am ce face cu banii pe care-i primesc pe el...straight face