| Kairon a întrebat:

Poate am gresit categoria DAR de ce (dupa parerea mea) la intrebarile de la categoria populare sunt mai mult despre ateism,crestinism, cuvinte din biblie etc!
Va rog nu ma luati cu injuraturi sau cine stie ce am pus o intrebare oarecare big grin

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai pus nici o intrebare, dar ai dreptate si eu am observat
de ce ne miram, daca stai sa te gandesti cate razboaie au fost pe pamand din cauza religiei...e un subiect a carui dezbatere nu va inceta niciodata(dar asta nu e neaparat ceva rau, atata timp cat ne respectam reciproc opiniile)

| RAY a răspuns:

Ai dreptate asa e, tineretul asta din ziua de azi, noi mosi nu-i intelem, hai mosule pe forumul pregatirea pentru lumea de dincolo

| EmaS a răspuns:

Si ce daca sunt la populare?

| Inferno a răspuns:

Pentru ca aici apar cele mai multe contradictii si ca urmare o intrebare legata de Dumnezeu va primi multe raspunsuri. Mai sunt si certurile, discutiile dintre crestini si atei.
Toti acesti factori fac ca intrebarea sa primeasca multe raspunsuri si ca urmare sa fie trecuta la populare.

| Kairon explică (pentru EmaS):

Stai putin prin raspunsul tau parca esti cum sa spun indiferenta sau zic eu aiurea? thinking

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Dumnezeu ca şi alţi zei, sunt precum un cui bătut în uşă. Poţi scoate cuiul din capul creştinului, dar tot va rămâne o gaură.

| Kairon explică:

Presupun ca cei care mi-ati raspuns sunteti atei nu? intreb din curiozitate!

| Ana_Dinca_1999 a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

AnonimDeOcazie, sa stii ca nu exista zei, exista doar Dumnezeu, si el NU este zeu! Si el exista!

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru Ana_Dinca_1999):

Vai ce-mi place când generaţia 98'-2002 prinde tupeu.
N-ai nici buletin şi-mi spui tu ce şi cum?
Orice zboară tu mănânci. Dacă cucul zboară îl mănânci.

| 1dintrevoi a răspuns:

Am incercat sa raspund la vreo 3 intrebari legate de amor pentru zumpilicii de 14-15 ani care zburda p-aci. Nu mi-a dat cu plus, nu-s facut pentru asa ceva! laughing) Dai mai multe raspunsuri in zona care te atrage cel mai mult. Se pare ca religia ramane cea mai atractiva (si) pentru acest site. happy

| AragorN88 a răspuns (pentru Ana_Dinca_1999):

Daca erai nascuta intr-o tara musulmana, cantai alta melodie.