| MortalProxy96 a întrebat:

Să o luăm cu începutul. Sunt satanistă (spirituală) și am niște întrebări pentru creștini.

De ce reacționaţi ca animalele pădurii când daţi de noi? Credeţi că vă vom sacrifica sau ceva?

Nu vi se pare ciudat faptul că sunt atâtea paragrafe în biblie pur și simplu sadice?

De unde știți că există Iehova? L-aţi văzut? Aţi interacţionat cu el? (nu)

Nu vă întrebaţi de ce viaţa voastră are momente triste și lucruri complicate, gânduri încurcate la care nici n-ar trebui să vă gândiți, pentru că vă ocupă mintea și vă ia din timpul prețios?

Vouă nu vi se pare că sunteţi puţini cam. Exageraţi când vine vorba de Iehova? Adică să zicem de sărbători. Dacă voi știți că se face ceva în sărbătoarea aia, așa faceţi. De unde știţi că nu faceţi degeaba? De unde știţi că biblia nu minte? De unde știţi că biblia n-a fost scrisă de un om plictisit de viaţă?

Fără certuri.

Prin întrebările astea nu vreau să vă oblig să fiţi ca mine în niciun caz, pentru că treaba mea nu e să mă cert cu oameni pe site-uri publice în legătură cu religia, ci să avansez.

77 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns (pentru unprietenaproape):

Lucifer te uraste

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Ești conștient de faptul că ai scris "Satana e conducătorul acestei lumi, nu Dumnezeu", nu?

Întrebarea e ce a făcut Iehova pentru mine. Îți zic eu, nimic! Dacă stai să te gândești la situație ceva timp, îți dai seama că totul e ca o iluzie. Adică nu există. Bunurile făcute de Dumnezeul tău nu există. Și de aceea, am simțit că trebuie să mă pun pe calea lui Lucifer și mă simt extrem de bine.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Iubim tibi satis facere Nabu slavim frenum Dumnezeu nostru al. Et imploram ierti squealed et hereditas copiii omni cura sunt de acum cum partea satanei lumineaza mintea sufletul CA esse frenum de mult realizeze cat gresesc PLUTEUM de rivulo Tinam influente

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

S a nu ti vinzi sufletul satanei

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Asta-i latină?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Prea târziu. Sunt de partea lui și așa voi fi de acum încolo, așa că te poţi opri cu "Satana îți vrea răul" și nu știu ce că nu mă impresionezi.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Niciodata nu e prea tarziu sa ti dai seama ca ai gresit si sa ti ceri iertare

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Ce dramatic.

| unprietenaproape a răspuns:

Http://www.lovendal.ro/......ine-negru/
Te implor sa te mai gandesti nu ti distruge viata Pe noi toti, copiii lui Dumnezeu ne asteapta raiul SI PE TINE
priveste poza asta in infern vrei sa intri tu? stii cat de fericiti suntem noi cei care il iubim pe Iisus? ne inconjoara iubirea lui

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Ai terminat? Chiar nu te dai bătut din a încerca să mă convingi?

| unprietenaproape a răspuns:

Te am convins sau iti place cum arata?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Nu, nu m-ai convins.

| unprietenaproape a răspuns:

De la 11; 40 asculta de roooog te implor macar 10 min https://www.youtube.com/watch?v=1Qs3REqNOfM

| unprietenaproape a răspuns:

Asta) nu stiu de ce darnu mi se posteaza apare alt video cu muzicahttps://www.youtube.com/watch?v=1Qs3REqNOfM

| unprietenaproape a răspuns:

Imi doresc sa vorbesti cu mine, de ce nu mi spui nimic?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Dacă vrei să vorbești cu mine, există mesaj privat. Aici, o să te ignor complet.