| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU,vin si eu cu o intrebare:
Acel ochi intr-un triunghi,ce reprezinta de fapt?
Am inteles ca e un semn masonic, dar unii spun ca reprezinta Sfanta Treime.
As vrea sa aflu adevarul printr-un raspuns concret.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Este semn masonic. Mai apare si in biserici dar sub o forma putin diferita. De fapt, la masoni, ochiul se afla in varful piramidei(triunghiului).

8 răspunsuri:
| Rachetul a răspuns:

Ai sa vezi acel semn si in biserica dar si la masoni.in perspectiva inseamna cam acelasi lucru dar cu ceva diferente.Sf Treime-reprezinta ca vegheaza asupra lumii si este prezenta tot timpul.Masoni-ei vad absolut totul fiind supraveghetori din umbra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are si o ureche.atoteascultatoare.da nu ai vazut-o.un semn masonic? pai daca intales-ai de ce mai vrei sa stii?

| RAY a răspuns:

Un simbol stravechi ale paganilor care are o importanta majora in tara noastra culta si geniala

| Maxim96 a răspuns:

E masonic.

| Inferno a răspuns:

Pentagrama este si semn satanic, si semn Wicca si ezoteriz.
Nu vad de ce am atribui fiecarui simbol un singur sens.

| CapitanPufuletee a răspuns:

Illuminati

| CapitanPufuletee a răspuns (pentru CapitanPufuletee):

Mai departe uite-te pe youtube :-)

| RandomDeTot a răspuns:

Semn Masonic