| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt ateu dar ma intreb cum se face ca dupa razboaiele mondiale s-au nascut numai barbati? O explicatie stiintifica daca se poate.

24 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Imi areti si mie de unde ai aflat ca dupa razboaiele mondiale s-au nascut numai barbati?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Asa spun mai multi, printre care si Pavel Corut in cartile sale.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

O dovada mai de neconstestat ai?
Si nu cred ca poti sa spui ca s-au nascut numai barbati, asta insemnand ca in acea perioada nu s-au nascut si fete.
Si, insinuezi ca Dumnezeu a vrut ca sa se nasca doar barbati in acea vreme? De ce el si nu Allah sau Shiva?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Si presupun ca Pavel Codrut e mare savant? laughing

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu insinuez nimic, ma intreb doar daca acest lucru s-a intamplat cu adevarat si daca da cum se poate explica

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Ma indoiesc ca s-a intamplat asta.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Cât de redus trebuie să fii să nu-ţi dai seama din prima că nu e adevărat fără să întrebi asta pe internet?

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Pavel Corut e un delirant paranoic, cu foarte slabe cunostinte, si un troll elevat.Cine il crede, isi merita soarta de paranoic ce il insoteste.Maica-mea e nascuta in '72, dupa ce s-a retras Unchiul Sam din Vietnam, si bunica-mea in '50.Cum explici asta, fiule?

| Paulla a răspuns:

Deci eu m-am născut înaintea Primului Război Mondial? Sunt mai bătrână decât par...
Mă, despre ce naiba vorbeşti?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Paulla):

Eşti bărbat laughing

| Paulla a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu, sunt hermafrodită. Altfel nu se poate să mă fi născut mai târziu de 1914, după logica lui nu-ştiu-care.

| ramona30 a răspuns:

Este exclus sa se fi nascut numai barbati dupa razboaiele mondiale. Procentul de copii de sex masculin este acelasi de mii de ani. Adica (copy-paste) 1.048 male(s)/female. Adica daca vrei la 1000 de copii nascuti, 501 sunt barbati si 499 sunt femei. Rotunjit sunt 50% sanse sa fie barbat. Ma indoiesc ca exista vreun studiu serios care sa pretinda ca intr-o anume perioada a omenirii s-ar fi nascut numai barbati. Asta ar insemna sfarsitul speciei. Pai cu cine s-ar mai inmulti?

| Laura a răspuns:

laughing)))) Tu auzi ce zici? Ar însemna ca acum să nu existe oameni mai tineri de aproximativ 95 de ani (femei) și aproximativ 55 de ani (bărbați). laughing

| anonim4565 a răspuns:

Intr-adevar s-au nascut numai barbati dar sunt multi care habar nu au de asa ceva. Explicatie stiintifica nu e dar eu stiu ca Dumnezeu e la carma tuturor lucrurilor si El a facut asta.Inca o dovada a existentei Lui

| anonim4565 a răspuns:

Dar nu chiar numa barbati dar s-au nascut si femei dar mai putine

| PreaSfintitu a răspuns:

Hai ca m-ai facut sa rad happy

| RockaruL a răspuns:

Realizezi ca daca s-ar fi nascut doar barbati noi nu am mai fi existat, nu?

| ileanaadrianastan a răspuns:

Asta este inca o proba a existentei Creatorului unic si incorporal al Universului. Cineva ne vegheaza din nevazut si are grija ca lucrurile sa se aranjeze pe planetele din Univers. In Talmud se spune ca D-zeu pune la cale casatoriile. Nasterea baietilor dupa razboi are o explicatie simpla. Barbatii pot fecunda mai multe femei, iar in razboaie victimele sunt, in marea lor majoritate, barbati.

| Archdaemon a răspuns:

Ce pisici spui acolo nu am mai auzit prostii mai mari legate de razboaie pana acum...

| SadBoyForever a răspuns:

Salut sunt crestin, dar nu asta conteaza, ceea ce ai spus tu este gresit, cum sa se nasca numai barbati? Pai tu realizezi ca daca s-ar fi nascut numai barbati. rasa umana nu mai avea cum sa se inmulteasca?

| XtremePWN a răspuns:

Nu inteleg intrebarea. Dupa razboaiele pe care le numesti tu "medievale", desi probabil nu stii la ce perioada te referi, s-au nascut oameni de ambele sexe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica s-au nascut numai barbati? si ce legatura are asta cu ateismul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil o teorie care sa o consoleze din cand in cand pe lady gaga ha ha