| mospopescu a întrebat:

Sunt curios sa stiu daca in religia islamica, Profetul Mohamed a facut si el minuni similare cu cele ale lui Iisus (de ex: daca a vindecat oamenii de boli, a inviat mortii, a mers pe valurile marii, etc.). Daca a facut ati putea sa imi dati niste exemple? PS: astept raspunsuri de la oricine cunoaste acest domeniu (fie musulman - de preferat, fie crestin sau de oricare alte religii atat timp cat spune lucrurile concret).

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mahomed nu este un Mesia, ci mai degraba un proroc, un vorbitor al cuvantului Domnului, ca Isaia. El este fiu a doi oameni, nu este Fiul Domnului ca Isus. El doar aduce vorba lui Alah pe pamant (adica Coranul). Desi traditia musulmana considera ca ar fi facut minuni, cea mai acceptata varianta este aceea ca minunea lui Mahomed este Coranul.

3 răspunsuri:
| Delmoniko a răspuns:

Tu nu ai google?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Mahomed
Mahomed a fost mai mult un om politic.

| costis a răspuns:

Eu am citit ce spunea o doamna, medic arab. Prima sotie a lui era un copil. Spunea doamna doctor ca se masturba cu coapsele ei; pentru ca fata era inactiva sexual. Iar despre o alta sotie spunea ca era de neam iudaic si ca ii ucisese tatal si fratele. si ca se subintelege cum se facea iubit.

Minuni de astea a facut.

| Mădă0611 a răspuns (pentru costis):

Prima lui sotie era mai in varsta decat el.