| anonim_4396 a întrebat:

am 11 ani si ma numesc Nichita Teodor si am multi prieteni care isi sarbatoresc ziua de 2 ori de an (ziua de nastere si ziua de nume) dexemplu nemele Ionut isi sarbotereste ziua de 2 ori ( sfantul Ion si ziua de nastere) daca pe mine ma cheama Teodor inseamna ca si eu am 2 zile de sarbatorit, ziua de nastere, si trebuie sa imi sarbatoresc a doua zi de la numele Teodor Tifon (sfantul mucenic) va rog sa ma ajutati FUNDA (scuzati intrebarea)

Răspuns Câştigător
| robroy a răspuns:

Din punctul meu de vedere in zielele respective nu ar trebui asa petrecute, in primul rand ar trebui sarbatorita persoana respectiva care din om dupa moartea sa a devenit sfant si nu omu care are numele persoanei respective, si eu sunt florin si nu imi serbez numele pentru ca nu are sens, e aiurea.

7 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Pai cine te opreste sa serbezi si onomastica? Altii, Maria serbeaza de 2 ori onomastica si o data ziua de nastere.

| Felys a răspuns:

Si cu ce te ajuta sa sarbatoresti, crezi ca e o mare reusita?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Teodor stratulat

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Eu imi sarbatoresc ziua in fiecare zi... nu vad care e problema, si ce legatura au niste sfinti... traiesteti viata, lasa prostiile

| Zenicide a răspuns:

Buna, am un sfat pentru tine, nu iti da niciodata numele real pe internet happy

| BlackSulphur a răspuns:

Ba', pustiu', daca la 11 ani inca tanjesti dupa cadouri de onomastica, am vesti proaste pentru tine...

| NeoHyt a răspuns (pentru BlackSulphur):

Nu m-am reverit la cadouri...