| Arisu a întrebat:

eu stiu ca nu se permite rezolvarea temelor pe acasa, dar va rog sa ma ajutati.imi trebuie info despre Alexe Mateevici(totul despre boala lui, unde, cum cind s-a imbolnavit)VA ROG RASPUNS URGENT! scuze >categoria.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Cauta si tu pe google.

| Arisu explică (pentru ΔH):

Am cautat, dar nimic nu am gasit despre boala lui doar cind s-a imbolnavit si cu ce, mie imi trebuie mai multa informatsie

| Arisu explică:

Va rog ajutati-ma sad

| MMihai a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Alexei_Mateevici

1917 – În vara acestui an scrie poeziile: "Văd prăbuşirea", "Cântec de leagăn", "Basarabenilor", "Frunza nucului", "Unora" s.a. La 17 iulie plăsmuieşte poezia "Limba noastră", poate cea mai frumoasă odă închinată limbii române. La 13 august (stil vechi), bolnav de tifos exantematic, se stinge din viaţă la spitalul nr.1 din Chişinău şi este înmormântat la cimitirul central de pe strada Armenească.

| Arisu explică:

Vreau anume boala si cit mai multa informatsie despre ea, va rooog mai multe raspunsuri (

| M.G.R a răspuns:

Pe net alte informatii nu am gasit...incearca la biblioteca orasului.

| Arisu explică (pentru lolosaurus):

Merci muult, m-ai ajutat mult! happy