| Octavian199 a întrebat:

'Satan stie foarte bine ce este scris in Biblie si cauta sa gaseasca orice motiv inchipuit pentru a batjocori Biblia si pe Dumnezeu. Cum vi se par oamenii care procedeaza ca Satan? 'Parca il vad pe satanel cum citeste el biblia. Oricum, acel satenel nu are influenta impotriva noastra.

11 răspunsuri:
| Octavian199 explică:

Asupra *

| Octavian199 explică:

Si sa posteze aici s i cei care au block de la asa zisii crestini, mai ales steregoi rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Eu vad ca crestini habar nu au de biblia lor, satan nu poate face absolut nimic daca nu e scris in apocalipsa

| doctorandus a răspuns:

Biblia este in momentul de fata cea mai mare sursa de erezii fata de crestinism. Vrei sa devii eretic? Citeste Biblia si interpreteaz-o personal, fara a te mai lua dupa teologi si mai-marii bisericii.

| SG1995 a răspuns:

Dacă Diavolul există, clar nu e cea mai inteligentă ființă, altfel de ce s-ar înfrunta cu un ditamai zeul omnipotent și omniprezent și omniștient pe deasupra.

| anonimg a răspuns:

De ce l-ai plagiat pe Steregoi? Ca nu e frumos.

| Octavian199 explică (pentru anonimg):

Unde e plagiat? Nu se vad ghilimelele?

| Octavian199 explică (pentru anonimg):

Tu cand citesti luceafarul, il plagiezi pe Mihail Eminovici?

| anonimg a răspuns (pentru Octavian199):

Bun răspuns. Pentru asta ai 3 voturi pozitive de la mine.winking

| DeyCj a răspuns:

Reveniți-vă oameni și nu mai credeți în prostii în genul personaje inventate din Biblie așa cum e denaturarea celor 3 cuvinte din sanscrită, cuvinte păgâne(paganus din latină înseamnă țăran, NU păcătos, așa cum zic popii cre(ș)tini), denaturare ce a rezultat un personaj negativ.

| Octavian199 explică (pentru DeyCj):

Nu-i convinge nimeni rolling on the floor