| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Scrie undeva in biblie ca trebuie sa ne inchinam la icoane dupa chipul si asemanarea noastra si ca trebuie sa construim biserici, manastiri, si catedrale cat mai mari si impunatoare? Tot ceea ce fac crestinii, eu cred ca e total invers fata de ce a dorit dzeul vostru!

Răspuns Câştigător
| Gabrijel a răspuns:

In ziua de azi credinta sta in biserici tunate si preoti care cer bani sa te spovedeasca.acatiste pe online mai no *** yaaa asta credintasad ma speri p0e zi ce trece la faptul ca devenim mai cruzi si invidiosi

17 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Se spune Dumnezeul NOSTRU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

True true...

| Jesye a răspuns:

Dumnezeul nostru? daca nu esti in aceeasi oala cu noi de ce te intereseaza ca ne inchinam la icoane/construim biserici? vezi'ti de treaba ta, ca tu ii poti multumi "dumnezeului tau" ca ai ce manca in club sau in crasma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......spensabil/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-i daca nu crezi nu te baga fa ceva bun si-o spun ca ateu numa ura vrei sa faci copii din ziua de azi generatia p mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teo parasit clientul si acum crtitici pe dumnezeu

| dana85 a răspuns:

Nu scrie ''dupa chipul si asemanarea noastra"-citeste inca o data.
Legat de biserici cred ca ai dreptate, prea a intrat arhitectura si modernismul in ele.
Dar nu ''tot" ce facem este impotriva vointei lui Dumnezeu, uneori gresim cu sau fara stiinta, ca doar suntem oameni...

| fetitaCUPiscoturile explică:

Ce fel de crestini va considerati voi cand aveti atat ura fata de mine. Va dati mare credinciosi de fatada, eu zic ca e mai mare pacatul vostru decat al meu! EU cel putin recunosc, dar voi va dati mare credinciosi si injurati si blamati in stanga si in dreapta!

| traveler a răspuns:

Mda. imi pare cunoscut tipicul intrebari, esti cumva Antipaticu, daca nu inseamna ca devii.

| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 a raspuns cu intelepciune:

Vezi ca te-ai ingrasat prea mult, scoate vointa din frigiderul plin de calorii.Nu mai bea cola,fast, dulciuri, piscoturi.Cumpara zarzavaturi din piata, scoate piinea din alimentatie.Maninca peste fiert, salata de varza dulce fara sare ca retine apa in organism. Miscare sa faci cit cuprinde, lasa fumatul si alte prostii.Pentru indicele de obezitate, vezi ca este o formula pe net bagi inaltimea si greutatea si o sa cazi jos cind vei vedea cum stai. Seara la culcare sa maninci un mar musai romanesc din piata.1 kg de grasime de pe corp =7000Kcal un soldat consuma cam 3000 Kcal /zi.Cind te culci obligat Tatal Nostru si te insemni cu semnul Sf Cruci. Bafta

Ps Daca punea altcineva intrebarea imi dadeam mai mult silinta.Sa te faci fata de treaba, vad ca cei de la T/A sunt in greva si vor sa te detroneze.Ei zic ca nu te recunosc de bulibasa la T/A rolling on the floor si ai cerut Azil Politic la Religie

Răspuns utilizator avertizat
| barbattttt a răspuns:

Pai tocmai ca scrie sa nu ne facem chip cioplit "Sa nu-ti faci chip cioplit, nici vreo infatisare a lucrurilor care sunt sus in ceruri sau jos pe pamant, sau in apele mai de jos decat pamantul"Exod:20.4
Si de ce spui Dumnzeul vostu; sa stii ca Isus a murit si pentru tine.

| Filip23 a răspuns:

1.Pai langa mine s-a facut o biserica mare. Si e plina de lume. Manastirile pe unde ma duc sunt mari, si sunt pline de lume la slujbe (chiar azi am fost la o manastire). Deci care ar fi ideea? sa le refacem mai mici ca vrei tu?

2. Scrie undeva in codul ateist ca trebuie sa faci zeci de baruri si studiori videochat, sau ca trebuie sa faci parale din droguri sau jocuri de noroc? Tot ce fac ateii e impotriva moralei ateiste si a binelui laic. Trambiteaza spitale si scoli, dar vand sau distrug copii altora, si chiar pe cei proprii.

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns:

Nu este numai invers-este simbolic. Unii folosesc imaginea poetică a câmpului de grâu-"Scrierile sunt semințele, iar Tradiția bisericii este recolta care crește în câmpul istoriei".Are un rol important contra îndoctrinării-un pericol care a existat mereu pentru religie.

| lifeForJesus a răspuns:

1.Nu confunda Creștinii cu oameni religioși!
2.Dar vine ceasul, şi acum a şi venit, când închinătorii adevăraţi se vor închina Tatălui în duh şi în adevăr; fiindcă astfel de închinători doreşte şi Tatăl. Ioan 4:23
Dumnezeu este Duh, și cine se închină Lui trebuie să I se închine în duh și în adevăr.
Drept răspuns, Isus le-a zis: „Stricați templul acesta, și în trei zile îl voi ridica."
Iudeii au zis: „Au trebuit patruzeci și șase de ani, ca să se zidească Templul acesta, şi Tu îl vei ridica în trei zile?"
Dar El le vorbea despre templul trupului Său.
Tocmai de aceea, când a înviat din morţi, ucenicii Lui şi-au adus aminte că le spusese vorbele acestea şi au crezut Scriptura şi cuvintele pe care le spusese Isus.

| Sebyy_Codrut_1995 a răspuns:

Nu,din contra interzice(Exodul 20:4, 5)-(4 Să nu-ţi faci chip cioplit sau imaginea vreunui lucru care este sus în ceruri sau jos pe pământ sau în apele de sub pământ. 5 Să nu te pleci înaintea lor şi să nu te laşi convins să le slujeşti, fiindcă eu, Iehova, Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu care pretinde devoţiune exclusivă, care aduce pedeapsa pentru nelegiuirea taţilor asupra fiilor, asupra celei de-a treia generaţii şi asupra celei de-a patra generaţii a celor ce mă urăsc), deci asa cum spune biblia trebuie sa ne inchinam doar lui Dumnezeu, nu icoanelor, statuilor, s.a.m.d,,, daca vrei mai multe info. contacteaza-ma big grin ciao