| OctavianDanielMaria a întrebat:

Se zice ca Dumnezeu e atotputernic, nu? Atunci cum se face ca a avut nevoie de 6 mii de ani ca sa faca 7 lucruri+o mie de ani ca sa se odihneasca.

14 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Habar n-am, după părerea mea sunt doar niște legende construite special să spele pe cap oamenii.

| Onisim10 a răspuns:

Ba nu, intr-o saptamana a rezolvat totul.

| Meme10Memu a răspuns:

Asa a vrut El.

| Meme10Memu a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

Si care e versiunea ta, legenda ta? Povestea cu evolutia?

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru Meme10Memu):

rolling on the floor te-am ofensat cumva că am zis ca Dumnezeu e o legendă?

| Meme10Memu a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

Raspunde intai la ce te-am intrebat eu.

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru Meme10Memu):

Dintr-o caterincă care după s-a transformat în formulă de adresare acum zii, te-ai ofensat? rolling on the floor

| RKBlue a răspuns:

Daca cineva vrea sa creada in Dumnezeu lasa-l.
Te afecteaza personal cu ceva?
Atata timp cat scapam de fanaticii religiosi care fac rau, restul nu sunt deloc o problema.

| Meme10Memu a răspuns (pentru RazvanLegendaVie):

Care e legenda ta?

Răspuns utilizator avertizat
| Onisim10 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Prea curios ești!

| Colr3x a răspuns:

Pentru că lucrurile au nevoie să se dezvolte. Ce-ar fi ca o femeie să nască în loc de un copil de 5 kg și 40 de cm un adult de 80 de kg și 1.80 m. Tocmai aici este atorputernicia Lui, face lucrurile în așa fel încât acestea să nu se autodistrugă.