| deutza992 a întrebat:

Spuneti-mi si mie intamplarile voastre cu fantome, sau ceva asemanator. vreau sa fie cat se poate de reale si sa nu fie baliverne sau site-uti.cel mai bun raspuns primeste fundita:*:*:*:*

15 răspunsuri:
| LosSantos12 a răspuns:

Pai,cand aveam 9 ani parintii mei au decis sa nu mai am bona(nu imi placea nici mie). Dimineata(era vacanta de vara)am auzit ceva in dormitor.Am crezut ca e geamul deschis dar cand am intrat in dormitor nu era nimic.M-am intors din nou la televizor si mi s-a facut foame.In timp ce ma duceam in bucatarie vedeam cu coada ochiului o fetita cam de varsta mea alba la fata si cu parul foarte foarte lung.Am intors capul, nimic. Experienta asta am avut-o pana la varsta de 11 ani.

| Exilee a răspuns:

NU exista fantome, dar asta nu inseamna ca trebuie sa subestimam psihicul fiecaruia. Poate unii sustin c-au vazut anumite entitati, dar repet ca acest lucru se datoreaza pierderii unei persoane dragi, persoane ce sufera de (,)d depresie, cu o anxietate crescuta, schizofrenice etc... contesta existenta lucrurilor paranormale. Dar sa nu-i discriminam din pricina constiintei acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu am avut parte de asemenea intamplari.Dar de la multi am auzit multe spuse! Persoane de incredere insa totusi am o indoiala privind aceste intamplari! Nu cred in totalitate pana nu mi se intampla pe pielea mea!
Odata cand eram mic mi s-a intamplat ceva dar nu stiu poate eram semiadormit si mai si visam dar a fost ceva vag oricum!
Eram in dormitor, era tarziu vreo 2, 3 noaptea, si eu pe biblioteca aveam o punga in care erau niste masti..Acea punga a cazut jos si dupa am auzit ceva ca un fel de ras dar diferit..Nu prea pot sa explic! Ce-i drept eram semiadormit!
Cand m-am trezit dimineata am gasit culmea acea punga pe jos la o distanta mai mare de biblioteca decat era normal! De ce spun asta? In fata acelei biblioteci erau 2 fotolii si era normal ca acea bunga sa cada pe fotoliu dar au cazut dupa ele ceva care chiar mi s-a parut ciudat!

| Mikhtarian a răspuns (pentru Exilee):

Da,bine punctat.

| Exilee a răspuns (pentru Mikhtarian):

Exceptie in cazul Sfintilor. zCei care au vazut Ingeri sau oameni care au tarie in credinta in Dumnezeu si sunt inaintevazatori cu duhul, ei nu trebuie sub niciun chip confundati. Ei nu sunt deloc schizofrenici sau nebuni, NU. Ei merita sa fie vrednici de-un asemenea dar.

| Mikhtarian a răspuns (pentru Exilee):

Desigur,nu poti condamna un om caruia i-a murit o ruda ca e nebun, doar suferinta il alina in acele momente, de aceea are vedenii?!?
Sfintii, nu se pun la indoiala, ei sunt vrednici si iubitori.

| dragos9234 a răspuns (pentru Exilee):

laughing
Deci cei ce vad ceva rau sunt nebuni iar cei ce vad ceva bun au un dar.

| andrei a răspuns (pentru LosSantos12):

Fetita pe care o vedeai mi se pare ca seamana extraordinar de mult cu personajul negativ din "The grudge"... http://www.fanpop.com/......udge-photo
Ea este?

| KaterinaРомановский a răspuns:

Chiar zilele trecute am vrut să scriu o întrebare aici să cer niște păreri în legătură cu o chestie ce mi s-a întâmplat!
Am rămas singură acasă și învățam pentru licență când am început deodată să aud pe cineva suflând puternic în cameră ca și cum era obosit sau ceva de genul. Eram 100% sigură că mai e cineva, am ieșit din cameră să văd dacă e vreo farsă, dar nimic! Nu era nimeni acasă. M-am întors în cameră și nu s-a mai auzit nimic. Cred că stresul sesiunii îmi provoacă halucinații auditive mai nou!

| RAY a răspuns:

Eu nu cred ca exista fantome dar exista un fel de fantome cauzate de mintea umana

| tpuforyou a răspuns:

Ma intorceam de la servici era iarna, schimbul 2 ora 23:45... pana acasa mai trebuie sa merg 300 m pe o strada neiluminata, eu ascultam muzica in casti volum maxim si ceva m>a facut sa ma uit intr>un sant adanc... acolo era un om care facuse infart!
Mentionez ca mergeam pe dreapta si el se afla pe partea stanga inconstient nu inteleg cum am putut sa il vad!
Alta intamplare cand aveam 10 >11 ani ma jucam in camera mea cu o minge de tenis si din greseala am aruncat>o intr>un compartiment de sifonier... cand am deschis usa mai mult mngea nu se afla acolo, disparuse?!

| Miauti a răspuns:

- aparitia unei femei imbracata in alb pe tavan
- trecerea prin fata camerei a unei fetite
- miscarea clantei din bucatarie ca si cum ar incerca cineva sa deshida usa.

toate astea s-a intamplat atunci cand am fost singur acasa sau in alte zone.

| Inferno a răspuns (pentru tpuforyou):

Ca sa vezi.
Eu anul trecut l-am vazut pe Mos Craciun calare pe un iepure gigant cu capul lui Ioan Botezatorul in mana, strigand ultimele doua versuri din poezia a doua venire a lui Yeats.

| LosSantos12 a răspuns (pentru andrei):

Nu se poate...Ea este! Exact Asa Arata! Care Eete Povestea Ei?

| Sweety27 a răspuns:

Trimiteti intamplarile prin care a-ti trecut, printr-un mesaj. https://www.facebook.com/fantomamea2003