| anonim_4396 a întrebat:

Sunt curios, "vrajile domnului" nu merg fara bani? Vad ca orice face biserica, tot cerseste bani. Cand te spovedesti trebuie bani, cand vine de anul nou sa "spovedeasca" casa trebuie bani ( si culmea ca vine an de an, parca acea spovedire are termne de expirare), duminica de duminica babele duc paine la biserica cu bani, ca altfel popa nu citeste pomelnicul. Peste tot bani si iar bani. Si totusi atei sunt facuti ipocriti, dar eu nu am pomenit in religie ca sa scrie undeva ca trebuie popa sa aiba BMW x6 sau nu stiu ce vila de pe urma prostilor. Ce credeti, pana si dzeu nu poate face nimic daca nu dai banul jos?

34 răspunsuri:
| milan9 a răspuns (pentru Elvina):

Cele de care spui tu sunt cazuri rare, aflate in minoritate. Tocmai asta spuneam, in intreaga mea viata am avut ocazia de a cunoaste foarte multi oameni, foarte multi preoti. Eu nu spun de servicii mari precum botez, cununie, ci de serviciile pe care le-am enumerat mai sus...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Elvina):

"Majoritatea sunt pe interes si nu fac nimic fara bani," foarte adevarat. acum ani matusii mele nu vroiau sa ii imormanteze mama ca nenorocitul de preot i-a spus ca nu stiu ce anume costa 8 milioane, in ziua cu pricina cand sa dea banii vezi domne e 9 milioane nu 8,, s-a schimbat pretul. jigodii imputite

| Elvina a răspuns (pentru milan9):

Eu zic ca sunt in majoritate, chiar si pentru o mica rugaciune tot iti cere bani, cel putin la mine asa a fost.

| Moryami a răspuns:

Cine spune cătrebuie musai să duci bani? Oamenii duc bani din politeţe preotului. Ai auzit tu vreodată un preot cerând bani?