| vl96cos a întrebat:

Ti-ai vinde sufletul pentru ceva ce iti doresti cu adevarat?
Argumenteaza de ce da sau de ce nu

15 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Nu.
Pentru ca nu cred ca ar exista cineva cui sa ti-l vinzi.
Si pentru ca nimic din ce mi-as dori nu ar merita sa ma umilesc pentru el.

| Maxim96 a răspuns:

Nu,nici intr-un caz. Diavolul nu are ce sa-mi dea! Toate cele bune sunt de la Dumnezeu, iar cele rele de la diavol, asa ca diavolul nu are nimic bun sa-mi dea.

Răspuns utilizator avertizat
| vl96cos explică (pentru ßirGagaWelch):

Inteleg multe prin 'a vinde sufletu. sunt curios ce inteleg si alte persoane.

| EmaS a răspuns:

Nu merita nimic din lumea aceasta sa iti chinui sufletul pentru eternitate. Este prea mare pretul.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Sa-l vand cui? Cum? Pe cati bani? Exista?
hee hee

| vl96cos explică (pentru EmaS):

Aveti perfecta dreptate!

| danay72 a răspuns:

Nu,pentru ca tot ce imi doresc ma ajuta Dumnezeu sa le am. Apoi daca am o relatie stransa de prietenie cu El, nu voi duce lipsa de nimic, e o promisiune care simt cum se implineste.

| ErrorFound a răspuns:

Da, as vinde ceva ce nu am. thinking
Cred ca as semna si contract si dupa as intenta proces si sa-mi inapoieze nimicul de unde nu-i.

| Penisu a răspuns:

Il vand eu!
Pentru voi fac orice!

| NuMaContrazice a răspuns:

Ce intelegi tu prin "suflet"?

| Scarbo a răspuns:

Creierul alcatuieste sufletul.

Răspuns utilizator avertizat
| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

De ce intelegi ca orice se afla infara de dzeu este de partea celui rau? lumea mai e si gri, nu doar alb si negru...

| Nicoleta a răspuns:

Tu ai arunca la gunoi ceva vesnic in favoarea unei dorinte de moment?