| Allrc24Orthodox a întrebat:

Unde a fost stiinta aici?

http://www.almeea.com/......-dumnezeu/

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Moartea e un intreg proces, dureaza mult si e reversibila, asta arata ultimele cercetari.
Probabil pacientul se afla in moarte clinica, iar neuronii inca nu murisera sau daca au murit nu au murit atat de multi incat sa afectez grav situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot functioneaza rugaciunea, ia o moneda, arunc-o in sus de 100 de ori si roaga-te la dumnezeu, la isus si/sau la sfanta fantoma sa cada 100% ban.

Chiar nu ai realizat ca "minunile" sunt exemplele rare gen 1 din 10000000? Daca o mina se prabuseste si din 50 de muncitori supravietuiesc 2, este considerata ca fiind "minune" (chiar daca ei abia au iesit de acolo si doctorii s-au chinuit cateva ore sa-i salveze). Nici macar o singura data, o minune nu a fost 100% sansa de reusita.

Fa testul cu banul. Daca functioneaza rugaciunea si o sa dai 100% doar ban, atunci poti considera ca fiind o "minune".

Aceste exemple pe care le dati voi sunt ca cele cu "crestinii sunt si au fost persecutati, au fost multe persoane care si-au dat viata pentru crestinism" dar evitati sau ignorati partea cu "mult mai multi crestini au persecutat, si mult mai multe persoane au murit din cauza crestinismului". Asa si aici "au supravietuit 2, minune"... cu restul care au murit cum ramane?

| Allrc24Orthodox explică (pentru anonim_4396):

Dumenzeu nu te ajuta in nimicuri gen moneda, abia cand dai de o sitautie ddisperata in viata atunci vezi cat de bine ti-ar fi fost daca ai fi fost credincios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Asta e doar o scuza.

| MMihai a răspuns:

Unei propoziții îi pot fi asociate două litere T și F.
T= propoziție adevărată și
F= propoziție falsă
Similar unui raționament îi putem asocia literele T sau F.
La un text mare unde nu vrem să ne obosim să îl analizăm așa, punem problema de probabilitate de adevăr al acelui text.
Probabilitatea de adevăr al textului prezentat de tine, găsit pe acel site,
http://www.almeea.com/......-dumnezeu/
este mică de tot.

| charonmario a răspuns:

Allrc24Orthodox ei nici asa nu cred ma ei nu cred nici in ei sunt complexati cum sa creada in Dumnezeu orice argument le aduci ei iti zic da dar Big bangul stii cea mai mare aberatie pe care am auzit-o vreodata e teoria Bigbang o porcarie cu P mare va infectat creierasele cu teoria aia de 2 bani si sclavi sunteti voi sclavii prostiei daca nea Gheorghe zice am creat particula lui Dumnezeu ca na e cercetator si stie el doar cum merg lucrurile toti ateii fara cap vor zice wowwwwwwwwww in sfarsit au creat particula lui Dumnezeu ma ignorantilor numai Dumnezeu poate crea particula aia nici o minte de om nu va fi vreodata in stare sa faca asa ceva poate sa fie savantul savantului ABERATII ateilor aberatii

| RAY a răspuns:

Si de pe ce sit e luata stirea un sit de propaganda religioasa normal ca acolo numa basme sunt scrise asta si isi propune siteul, iar cea ce spuna gaia e perfect adevarat daca din 1000 de persoane una supravetuieste nu a fost nici o minune daca supravetuiau toti da era o minune, isi garantez 100% ca o data mort este imposibil sa isi mai revi de ce mereu invie asa zisele persoane vii,de ce nu invie vreun mort in cimitir? daca asa mare e dumnezeu de ce nu invie copii morti de foame, sida, malerie, in concluzie e desigur basme, iar pentru charonmario tu ignorantule vb de noi ateii tu care ignori totul

| AliGab a răspuns:

Off Doamne. Nu aruncati margaritarele voastre porcilor. La ce va tot chinuiti sa demonstrati asa zisilor atei ca Dumnezeu exista... poate nici nu stiti ca intr-un fel ei au dreptate. Cum poate Dumnezeu sa existe cand El Insusi este existenta?