| tinerelul a întrebat:

Unde e dragostea de Dumnezeu? Unde e acel suflu? Unde e iubirea cea adevarata?

5 răspunsuri:
| Trybest a răspuns:

Adanc in sufletele noastre si abia asteapta sa vada lumina zilei.Pacat ca nu apuca intotdeauna.

| EmaS a răspuns:

Este scris ca in vremea din urma dragostea se va raci, oamenii vor fi plini de sine, egoisti.,, Înainte de toate, să ştiţi că în zilele din urmă vor veni batjocoritori plini de batjocuri, care vor trăi după poftele lor.,, - 2 Petru 3:3

| Linguritza a răspuns:

Toate aceste sentimente pe care leai enumerat, fidelitate si iubirea fata de Dumnezeu, atragerea fata de Divinitate si iubirea cea curata, s-a pierdut cu timpul din cauza cautarii fiecaruia de a se implini pe ei insusi si sa nu mai traiasca bucuriile vietii. Caci la urma urmei, aceasta viata nu este sa o consumi dupa bani, bunuri, status social si etc, ci este pentru a trai toate clipele fericite din viata. Acestea sau uitat, asa cum s-a uitat si de Dumnezeu.

Succes!

| tinerelul explică (pentru Linguritza):

Tu ar trebui sa mi fii frate. tu ar trebui sa ma inveti pe mine. Tu esti peste mine ca si cultura si invataminte. Daca tu ai descoperit ceea ce eu caut abia astept sa vorbec cu tine dar acum eu sunt in Germania. Scuza ma si tare mi e greu sa vin inapoi

| 4b a răspuns:

In inima de piatra a oamenilor...