| dedex98 a întrebat:

Voi ce gredeti despre religie, despre biblie?

Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Biblia,o carte de povesti din care poti invata ceva chiar daca dumnezeu nu exista.
Religia, un mod de a controla oamenii.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia este cel mai important lucru din viata mea. despre biblie ce sa zic ne invata foarte multe lecti deci trebuie citita neaparat.

| niku93 a răspuns:

E frumos, da` nu prea...

Răspuns utilizator avertizat
| richarddawkins a răspuns:

Despre religie ca e o forma de manipulare in masa, biblie o carte care explica natura in timpurii stravechii

| Raniia a răspuns:

Religia-manifestarea exterioara a ceea ce crezi tu in interiorul tau, sa te ti pe tine insuti neintinat in lumea asta.Nu esti din lume dar trebuie sa traiesti in ea.
Ce ne invata Scriptura?-ne porunceste sa ne iubim unul pe altul, sa ne slujim si sa ne incurajam reciproc.Trebuie sa implinim aceste porunci pentru ca relatiile cu ceilalti sa ne aduca bucurie

| kamykaze88 a răspuns:

Religia big bull... si biblia o carte interesanta prost inteleasa

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns:

Ce frumoasa ar fi viata daca am trai cum spune Sf Scriptura si am respecta ce ne invata Mintuitorul.

| Coyotul a răspuns:

Biblia zici tu ca e o carte cu basme?
Basmu cuprinde forte malefice daca ai invatat asta la lb.romana. biblia lui LaVey e plina cu forte malefice deci... biblia ta, gorlan, e plina cu basme nu Biblia noastra, a Crestinilor.

| FlorinMihai a răspuns (pentru Coyotul):

Daca as putea ti-as da funda