| annonimmos a întrebat:

Voi credeti in Isus Hristos?

A vrea sa va arat o itimplare adevarta si ar trebui sa o vedeti si voi toi:http://www.youtube.com/watch?v=PmV3jqBAE5M aceasta poveste mi-a schimbat viata, sper ca si cu voi va face la fel. Daca il cunoasteti pe Isus Hristos dar nu il urmati haideti sa revenim la caile adevarate si sa ne inchinam lui Isus ca numele nostru sa ne fie scris in cartea vietii sa nu ajungem in iad.Multi nu cred ca iadul este adevarat, dar s-au inselat... Biblia ne spune adevarul dar noi nu facem ceea ce este scris.Asa ca dragi prieteni pocaitiva si urmati numele lui Dumnezeu caci atunci cind vom fi in iad si vom vrea sa ne pocaim, dar va fi prea tirziu.Renuntati la obiceiul de a spune minciuni,de a insela, de a fura, de a neasculta pe parinti profesoti...renuntati la jocurile prostesti care include diavolul si de asemenea renuntati la desenele animate
este timpul de a ne pocai si a urma numele lui Dumnezeu...Fie in veci glorificat,, Amin,,

19 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Oare de ce ne par credibil cei care povestesc experiente in care au avut intalniri cu personaje divine iar pe cei care ne povestesc ca au intalnit extraterestri ii etichetam ca nebuni? (Are legatura intrebare cu postarea ta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru M25M):

In opinia mea ambi delireaza, insa primi au haluginatii primitive, pe cand al doilea caz mai moderne.
Faza cu desenele animate e tarelaughing, WFT ce legatura au astea cu religia si "diavolul", am sa o zic pe sleau, cred ca asta e o postare de copil.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaNou a răspuns:

Nici la desene de astea nu avem voie? :(
http://www.youtube.com/watch?v=T7aQtiaJZ-E

| Alphawolf a răspuns:

Crestinismul este religia minciunii. Ati inventat tot felul de povesti si mai aveti tupeul sa vorbiti de minciuna... Vreti sa faceti prozeliti cu orice pret, spunand minciuni si inspirand frica, adica incorect. Se cutremura si Pamantul de unii dintre voi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bag sama ca nu multi stiu ce inseamna pocait.ei cred ca a te muta de la ortodocsi la asa zisii POCAITI gata, ai rezolvat problema. putin ganditorilor, au nu stiti ca este scris? nu oricine zice Doamne -Doamne va intra in imparatia cerurilor ci doar aceia care fac voia tatalui din ceruri?

| Musique a răspuns:

Uh, e duminică... și n-am fost la biserică.
Nu merit să mă pocăiesc. sad

| fllu07 a răspuns:

"...este timpul de a ne pocai si a urma numele lui Dumnezeu."

care este numele lui Dumnezeu?
cred ca ti-ar fi de folos sa citesti Apocalipsa 4:11, ai sa vezi cui trebuie sa ne inchinam.

| sublime89 a răspuns:

Povestea care ti-a schimbat viata e o mare minciuna. America Latina e plina de astfel de povesti despre supranatural, indiferent ca e vorba de religie, OZN-uri sau avioane cu schelete la bord. Acesti oameni nu sunt credibili absolut deloc. Sa nu mai spun ca niciodata n-au nicio dovada ca sa sustinta ceea ce spun.

| fllu07 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ba da. ai voie. sunt instructive, si contribuie la o mai buna societate instruind biblic copii. sunt de 1 infinit de ori mai bune decat desenela cu superi puteri, dragoni, monstrii, impuscaturi, etc...
ti le recomand. de fapt iti recomad sursa lor: www.jw.org

| ady123 a răspuns:

Desenele animate si jocurile sunt precum diavolul numai atunci cand devin idolul tau si uiti de tot restul...

NOname
| NOname a răspuns:

Mi-ai deschis ochii. Mă închin în faţa înţelepciunii tale. : ))

| William a răspuns:

Carei religii apartii?

| Holiday a răspuns:

"...aceasta poveste mi-a schimbat viata..."

Asa cum bine ai zis nu e decat o POVESTE, ca dealtfel toate minciunile religioase.

| sappy a răspuns:

Nu crede tot ceea ce vezi, auzi, daca nu ai trait personal, nu crede

| DarkAndDreary a răspuns:

Vai, cum de am putut fi atat de orb. In sfarsit mi-am gasit mantuirea!

| milan9 a răspuns:

De ce se spune "oricine va chema numele Domnului va fi salvat" sau "refugiati-va la numele Domnului, face-ti din el stanca voastra tare."? Este vorba de necesitatea apropierii de Dumnezeu, de putere Lui, de sprijinul şi ajutorul Lui, toate simbolizate prin "numele Domnului" – care nu este altceva decât o SINECDOCĂ (figură de stil care constă în lărgirea sau restrângerea sensului unui cuvânt prin folosirea "părții" în locul "întregului").

Nimeni nu poate contesta faptul că, la capitolul figurilor de stil şi a limbajului metaforic, Biblia este inegalată având puternic reprezentate prin variate exemple ABSOLUL TOATE FIGURILE DE STIL! Încă o dată este imperios necesar să se avertizeze asupra pericolului interpretării Bibliei cu ochelari de cal, cu o înțelegere limitată, restrânsă și ruptă din context...

| milan9 a răspuns:

În general se face mare confuzie în privinţa termenului de "POCĂINŢA"...

Pocăinţa înseamnă DOAR conştientizarea, mărturisirea, (Spovedania), părerea de rău pentru păcat (că ai săvârşit).
Dar asta nu e tot. Este necesar ca păcatele respective să nu mai fie repetate, altfel pocăinţa (regretarea păcatului
şi Spovedania/Mărturisirea) nu este dusă până la capăt...

| DenisaDeea26 a răspuns:

Eşti prea credincioasă faţă de mine...Mă rog.
Nu, nu cred. Dacă există şi dacă vede că nu-mi pasă de el, asta e. Să mă ducă în Iad dacă o vrea.