| Narcis2007 a întrebat:

Absolut toti dintii se schimba (inclusiv maselele)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, toată dentiția de lapte se schimbă, inclusiv măselele.
Pa, pa.

| Noodlz a răspuns:

Da, desigur ca toti dintii de lapte se schimba, inclusiv maselele.

| Alekz00 a răspuns:

Toti dintii se schimba inclusiv maselele, dar maselele de minte nu se vor schimba niciodata (cele mai din spate). Sper ca te-am ajutat happy

| iuyugu a răspuns:

Da toti se schimba. Funda?

| KiLLeR04 a răspuns:

Dap,toti dintii de lapte se schimba(inclusiv maselele) dar maselele de minte nu se schimba niciodata

| Latinmoon a răspuns:

Da iubire. laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toti se schimba. Unii se schimba mai repede, unii mai tarziu. Eu am avut maseaua de minte care s-a schimbat pe la 20 si ceva de ani.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Salontanul):

Maselele de minte nu se schimba decat cu unele din portelan sau aur. money eyes