| KLLO a întrebat:

Acu ceva timp am facut un atac de panica si am ramas cu sechele adica nu vad in intuneric mai deloc cand inchid ochii seara nu vad negru vad asa niste purici de aia ca la TV, fotofobie, cand ma uit la un obiect in zare parca il vad in fum si culorile le vad parac sunt spalate, pacaneli in urechi cand inghit, o senzatie in dreptul arterelor de la gat care se continua pana la ambele urechi, plus ce l mai antipatic lucru zgomot in cap NU in urechi in cap parca e fluier dala de catei si NU suport zgomotele mai ales agomote amestecate. Nu mai pot sa fac sex dupa ce "termin" mai simt ca o carpa parca imi pica ochii din orbite pe jos si simt asa parca am mintea "constipata ". Am facut examen la ochi - zice ca nu am nimic doctora, examen RMN la cap - in parametrii normali, RX la ceafa am C1 si C2 sunt cocosate cifoza cervicala, am facut teste sange pentru tiroida si aia sunt normali. Da nu stiu de ce naiba casc mereu o fi artera blocata sa mai fac si o eco. Doppler, ca mai faceam atacuri de panica cand eram mic da puii mei eram perfect a doua zi. Mai e o chestie cand ma pipai pe ceafa sus de tot la C1 e un fel de umflatura pe jumatatea dreapta a gatului care e mai proeminenta decat cea de pe stanga si doare putin si de asemenea toata jumatatea dreapta a spatelui meu e mai tare decat stanga.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Increderea in Dumnezeu rezolva foarte multe probleme; nu sunt excluse nici cele de natura fizica, dar in mod deosebit va umple sufletul de pace si liniste.
Datoria noastra este sa ne incredem in Dumnezeu.
Iar ce-a de-a doua datorie asemanatoare primei, este sa practicam zilnic exercitii fizice.

Răspuns utilizator avertizat