| BuGsstormbunny a întrebat:

Acum o saptamana mi-a fost recoltat sange pentru analiza si nu am avut nimic. La o saptamana, s-a invinetit locul si vanataia s-a extins. Posibil sa fie leucemie? Sau doar o coincidență ca fix in locul acela e de unde s-a recoltat sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Vânătaia după recoltare sângelui e foarte normală. Nu ai de ce sa îți faci griji. Nu e nimic. E doar coincidență, cum ai spus și tu.

| BuGsstormbunny explică (pentru Anonimul151):

Da, dar a aparut la vreo 5 zile.

| Anonimul151 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Nu e nimic grav. Dar ca să fii linistit/ă ar trebui să mergi la medicul de familie. Acolo îți va spune dacă este sau nu vreo problemă.

| BuGsstormbunny explică (pentru Anonimul151):

Totusi, e o coincidenta ca fix in locul ala. si mi-a fost recoltat sange, pana acum nu am avut nimic acolo. La analize a iesit PDW crescut dar foarte putin(abatere de 0.4).

| Yuoia a răspuns:

Mamaaaa, ce coincidenta!
Inca nu ai murit? De prostie. Stiti sa-i jigniti pe cei batrani, sa va dati destepti dar nu ganditi deloc.
Bineinteles ca in locul intepat a curs sange. Probabil nu ai tinut apasat peste acel loc cum si cat timp ti s-a spus. Si astfel a mai iesit sange din vena si s-a imprastiat acolo. Vanataia e sange inchegat. Pune gheata si are sa-ti treaca. Vanataia. Prostia nu se vindeca decat cu cartea.

| BuGsstormbunny explică (pentru Yuoia):

Eu nu inteleg frustrarea asta si ce legatura au batranii cu ce am zis eu. Singura mea ingrijorare era de ce dupa 5 zile si nu in ziua aia sau imediat dupa recoltare. Sa ai o zi faina!

| Yuoia a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Toti va dati destepti pe aici. Cat despre postarea ta... e dovada!

| Anonimul151 a răspuns (pentru Yuoia):

Ce legătură au bătrânii cu întrebarea asta?

| Anonimul151 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Da, e doar o coincidență. Nu te mai panica atât de mult. Pentru că nu e nimic grav. Stai liniștit. E totul bine.

Și în cazul răspunsurilor frustrate, mai bine nici nu le băga in seamă că îți pierzi timpul răsunzându-le unora ca asta...